İnternet

KYK Wifi Girişi Yapma ve Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

KYK Wifi Girişi Yapma ve Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?, mobil hatlar bölümünde KYK Wifi Girişi Yapma ve Kota Sorgulama Nasıl Yapılır? ile alakalı bilgi vermek istedik.. Yazımızın detayında KYK Wifi Girişi Yapma ve Kota Sorgulama Nasıl Yapılır? başlığımızın ayrıntıları bulunmaktadır..

KYK Wifi Girişi Yapma ve Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

KYK Wifi Girişi Yapma ve Kota Sorgulama Nasıl Yapılır, Kredi Yurtlar Kurumu misafir ettiği öğrencilere bir çok olanak sağlamaktadır. Aktif olarak KYK yurdunda kalan bireyler kendilerine tanınmış bilgiler ile birlikte Wifi üzerinden bedava internet kullanabilmektedirler. KYK yurtlarındaki internet hizmeti için çok sayıda kullanıcı sebebiyle sağlam bir altyapı oluşturulur. Bunun bunun yanında fazladan kullanım için KYK Wifi şifre kırma için çok sayıda içerik üretilmiştir. Bu paylaşımımızda KYK Wifi girişi yapma ve kota sorgulama nasıl yapılır sorusuna yanıt bulacağız.

KYK interneti, yurtta bulunacağınız süre boyunca en fazla gereksiniminiz olan hizmetlerden biridir. Teknoloji çağının ilerlemesi ve eğitimin de teknolojinin bütün nimetlerinden yararlanması ile internet mühim hale gelmiştir. Öğrencilerin araştırma ve ödev yapmak gibi sorumluluklarında bi hayli kritik rol oynar. Bunun bunun yanında yurtta olduğunuz sürede vakit geçirmeniz için de iyi bir kanaldır.

Vodafone Paket İptal Etme Nasıl Yapılır?

KYK Wifi Girişi Yapma ve Kota Sorgulama Nasıl Yapılır Detaylı Anlatım

Giriş Yapma

KYK Wifi ağına bağlanmanız için Wifi özelliği olan bir cihazdan ağ araması yapmanız gerekir. Yaptığınız arama ekranında KYK WIFI olarak görünen şifresiz ağa bağlanın. Bağlantıyı sağlamanızın ardından karşınıza “Doğrulama Sayfası” çıkacaktır. Bu sayfada sizin adınıza verilmiş kullanıcı adı ve şifre detaylarınızi girmelisiniz. Kullanıcı adı, kullanıcıların T.C. kimlik numarası iken yabancı uyruktan olan öğrencilerin ise pasaport numaralarıdır. Sisteme giriş yapılan kullanıcı adları ardından değiştirilemez.

Vodafone Benzersiz Teklif Nedir?

KYK Wifi Şifre Alma

Eğer ilk girişiniz ise yurttaki yetkililerden şifre almanız gerekecektir. Sizin adınıza oluşturulmuş kayıt ile birlikte size bir şifre tahsis edilecektir. Şifreyi yurdunuzdaki personellerin bunun yanında e-devlet üzerinden de alabilirsiniz. Şifre, bu iki kanal dışında bir yerden temin edilemez. Eğer şifreyi e-devlet üzerinden almak istiyorsanız başlığın sonunda verdiğimiz linke gidere şu adımları izleyin:

  • Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayın.
  • Gelen ekranda sizden e-devlet detaylarınız istenmektedir. Eksiksiz biçimde girin ve “Sisteme Giriş Yap” butonu ile bir sonraki sayfaya geçin.
  • “GSB Wifi İşlemleri” yazan kısıma tıklayın.
  • Karşınızda kullanıcı türünü belirleme adına bir ekran çıkacaktır. “GSB Yurdunda Kalan Öğrenci”, “Gençlik Merkezi Üyesi” ve “T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Personeli”. Size uygun olanı seçerek “Devam et” ile bir sonraki sayfaya geçin.
  • Tahhüt onayı ve başvuru formu karşınıza gelecektir. Bilgilerinizi eksiksiz biçimde girin.

E-devlet üzerinden KYK şifre alma için BURADAN alakalı sayfaya gidebilirsiniz.

Neftlix Paketleri ve Ücretleri Nedir?

KYK Wifi Girişi Yapma ve Kota Sorgulama Nasıl Yapılır: Kota Sorgulama

KYK Wifi Girişi Yapma ve Kota Sorgulama Nasıl Yapılır sorusunun ilk kısmını yanıtladık. Sıra ikinci kısım olan kota sorgulamada. Kota sorgulama işlemi için yapılacak işlem bi hayli basittir. Yukarıda söz ettiğimiz biçimde başarılı biçimde giriş yapmanın ardından karşınıza kullanıcı ekranınız çıkacaktır. Bu ekrandan “Kota Bilgileri” kısmına tıklayarak size tanımlı olan bağlantı kimliğinin geniş bir şekilde ağ kullanımı ortaya konur. Toplam kota, toplam kalan kota,  oturum süresi gibi bilgiler bu ekranda kullanıcıya iletilir. Bağlantınız ile alakalı tarih, kullanım, kısıtlama gibi tüm bilgileri bu bölümde görüntüleyebilirsiniz.

KYK Wifi Girişi Yapma ve Kota Sorgulama Nasıl Yapılır yazımız ile ilgili öneri ve düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu