Sağlık

Kwellada Losyon Kullanımı ve Ne İşe Yarar?

Kwellada Losyon Kullanımı ve Ne İşe Yarar?, sağlık bölümümüzde Kwellada Losyon Kullanımı ve Ne İşe Yarar? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Kwellada Losyon Kullanımı ve Ne İşe Yarar? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Kwellada Losyon Kullanımı ve Ne İşe Yarar?

Kwellada losyon kullanımı ile ilgili bilgi sağlamadan önce bu ilacın uyuz ilacında kullanılan etkili bir losyon olduğunu belirtmemiz gerekir. Uyuz ile birlikte görülen kaşıntıların nedeni parazitlerdir. Bu parazitlerin ölmesini sağlayan bir formül olan Kwellada lotion derinin çok daha sağlıklı bir yapıya dönmesine olanak sağlar. Bu tür bir rahatsızlığı olan bireyler Kwellada 120 ml losyon yahut Kwellada şampuan alternatiflerinden birisini tercih edebilirler. Şampuan formu da etkili olmakla birlikte bi hayli hızlı bir etki göstermesi ile bilinir. Eczanelerde rahatlıkla bulunabilen bu ilaç, normal reçete ile satılır.

Kwellada losyonun ne işe yaradığına dair aşağıdaki etkenleri saymak olabilecekdür.  Kwellada losyon faydaları aşağıdaki gibidir;

Sonuç olarak daha sağlıklı bir deriye kavuşmak için etkili olan bu ilaç, parazitlerin ve böceklerin yok olmasında önemli bir silah görevi görmektedir.

Kwellada losyon kullanımı için ilk kez doktor önerisinin dikkate alınması gerekmektedir. Kullanmadan önce duş alınması gereklidir ve duştan hemen sonra sürülmemelidir. Kuruduktan sonra kullanılması daha uygundur. Eğer vücutta açık bir yara var ise bu losyonun kullanılmaması gerekir. Göz çevresine de aynı biçimde bu ilaç sürülmemelidir.

Bu losyon ile ilgili bilinmesi gereken önemli noktalardan birisi de Kwellada kullanımı esnasında; deri losyonu emecektir. Bundan dolayı kullananlar sürmedim mi yahut az mı sürdüm çelişkisine düşerek tekrardan sürmektedir. Fazlasının sürülmemesi daha sağlıklı olacaktır. Genital bölgeler ve saçlar dahil vücudun her yerine bu losyonun sürülmesi gerekir.

Ellerinizi bir sebepten dolayı yıkadıysanız, yıkadıktan sonra losyonu bir kez daha elinize sürmenizde yarar var. Losyonu kullandıktan sonra 8 ila 10 saat arası boyunca vücutta kalması zorunludur ve bu süreç tamamlandıktan sonra vücut iyi bir biçimde yıkanmalıdır.

Losyonu az kullandığını düşünenler yahut etkili olmadığını düşünenler 7 gün sonrasında tekrar deneyebilirler. Kwellada 30 ml losyon 12 yaş üzeri ve erişkinlerde kullanılması tavsiye edilir. 12 yaşından ufak 6 yaştan büyük bireyler için ise 15 ml tavsiye edilirken, 2 ila 6 yaş içinde ki çocuklar için 7.5 ml yeterli olacaktır.

Kwellada losyon 2 yaşından ufak bebekler için kullanılmamalıdır. 2 ve 6 yaş içindeki çocuklar için ise, 7.5 ml losyon kullanılması tavsiye edilir.

Kwellada losyon hamile kadınlar için kullanılabilir; ama doktorun önerisi ile kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. Emziren annelerde ise bu losyonun kullanımında bir engel bulunmamaktadır.

Bu ilacı önceden kullanmış bireylerin internet üzerindeki yorumları incelendiğinde, ilacın etkili olmasından kaynaklı olarak çoğunlukla olumlu yorumlar aldığı görülüyor. Bunun bunun yanında bi hayli hızlı etkisi de ilacın diğer olumlu yorumlarından. Kwellada Losyon şikayetleri incelendiğinde ise bi hayli az şikayetlerin olduğu görülmektedir.

Kwellada Losyon fiyatı 2021 41,40 TL’dir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu