Başvurular

Kuyumcuların Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Kuyumcuların Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri, kamu ve özel başvuru bölümümüzde Kuyumcuların Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri nasıl yapılır bilgi verelim istedik. Kuyumcuların Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

Kuyumcuların Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Kuyumcular Saat Kaçta Açılıyor, Kapanıyor?

Kuyumcu, altın başta olmak üzere kıymetli taşların işlenmesi ve işlenme neticesinde yatırım olarak kullanılabilecek takılara dönüştüren bireylere denilmektedir. Tasarım haline getirilmiş takıların ticareti ile kuyumcular rağbet görmeye sürdürmektedir. Kuyumculara; cevahirci, mücevherci, sarraf gibi şeyler de denilmektedir. Peki kuyumcular sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Kuyumcuların çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında bulunmaktadır.

Kuyumcuların Çalışma Saatleri ve Günleri 2021

Kuyumcuların çalışma saatleri ve çalışma günleri, kuyumcular derneği aracılığıyla belirlenmektedir. Belirlenen saatlere göre extra bir durum olmadığı sürece, kuyumcular sabah saat 09:00‘da açılmakta olup, akşam saat 19:00‘a kadar açık durumdadırlar.

Kuyumcular Sabah Saat Kaçta Açılıyor : Kuyumcular sabah saat 09:00’da açılmaktadırlar.

Kuyumcular Akşam Saat Kaçta Kapanıyor : Kuyumcular akşam saat 19:00’a kadar açık durumdadırlar.

Kuyumcular Hafta Sonu Açık Mı / Çalışıyor Mu : Kuyumcular hafta sonu genel itibariyle yalnızca Cumartesi günü çalışmaktadırlar. Pazar günlerinde ise kuyumcular kapalıdır. Pazar günü kapalı olmasının asıl sebebiyle emtia piyasalarının kapalı olmasıdır.

Kuyumcular Bayramda Açık Mı : Kuyumcular Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda bayramın ilk günü kapalıdırlar. Arefe gününde ise kuyumcular hizmet verir yani açıktırlar. Bunun dışında 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde de kuyumcular açıktır.

Bu makalemizde Kuyumcuların çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri ile ilgili geniş bir şekilde bilgiler sunduk. Diğer firmaların mesai saatleri haberlerine göz atmak için TIKLAYIN!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu