Başvurular

Kültür ve Turizm Bakanlığı 8100TL maaşlı kamu personeli alımı yapılıyor 2022

Kültür ve Turizm Bakanlığı 8100TL maaşlı kamu personeli alımı yapılıyor 2022, iş başvuruları bölümünde Kültür ve Turizm Bakanlığı 8100TL maaşlı kamu personeli alımı yapılıyor ile ilgili bilgi aktaracağız. Kültür ve Turizm Bakanlığı 8100TL maaşlı kamu personeli alımı yapılıyor ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kültür ve Turizm Bakanlığı 8100TL maaşlı kamu personeli alımı yapılıyor

En son yayına giren kamu işçi alımı ilanı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı bağlısı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığına anlaşmali 2 kamu personeli alımı için uygulamalı ve sözlü sınav düzenlenecek.

Başkanlık bünyesine alınacak personeller 2 kişi Bilişim personeli olarak çalıştırılacaklar.  Başkanlık aracılığıyla yapılan bilgilendirmede bu kamu işçi alımında adaylara bütün bilgilendirmeler ytb.gov adresi üzerinden yapılacak.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımında adayların;

Memuriyet genel şartlarını taşımaları,

Askerlikle ilişikleri bulunmamaları, hizmetini yapmış yahut sınav günü esas alınarak asgari bir sene tecil yaptırmış olması,

Mesleğin gereği olarak muhakeme ve temsil kabiliyeti olması, analitik ve bi hayli hızlı düşünme problem çözme kabiliyeti olması,

Lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölüm mezunu olmaları gibi özellikler aranmakta başvuru yapacak adayların başvuru kılavuzunu ayrıntılı incelemesi gerekmektedir.
Başkanlık kamu işçi alımı başvuruları elektronik yapılacak.

Başkanlık aracılığıyla yapılacak bu işçi alımına başvurular 25 Mayıs 2021 tarihi ile 08 Haziran 2021 tarihleri içinde ytb.gov adresi üzerinden yapılması gerekmektedir.

Başvurusun değerlendirilmesi işlemi

YTB aracılığıyla alınan başvuruların değerlendirme yöntemi uygulamalı ve sözlü sınava katılacak bireylerin KPSS P3 puanı esas alınarak bu puanın  %70 i ve YDS puanının %30’u toplamı esas alınacak ve düzenlenecek sıralamaya ile en yüksek puan alan kişiden başlayarak her pozisyon için ataması yapılacak personel rakamının on katı kadar aday sınav için çağrılacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu