Başvurular

Kültür ve Turizm Bakanlığı 7 Kamu Personeli Alımı 12-16 Nisan Başvuru 2022

Kültür ve Turizm Bakanlığı 7 Kamu Personeli Alımı 12-16 Nisan Başvuru 2022, iş başvuruları bölümünde Kültür ve Turizm Bakanlığı 7 Kamu Personeli Alımı 12-16 Nisan Başvuru ile ilgili bilgi aktaracağız. Kültür ve Turizm Bakanlığı 7 Kamu Personeli Alımı 12-16 Nisan Başvuru ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kültür ve Turizm Bakanlığı 7 Kamu Personeli Alımı 12-16 Nisan Başvuru

Kültür ve Turizm Bakanlığı kamu personeli alımı 8 Nisan 2021 resmi gazete ’de yayınlandı. Bakanlık ilanları ile Atatürk Kültür ve Tarih Yüksek Kurumu istihdam yapacak. İlan 8 Nisan 2021 tarihinde resmi gazete üzerinden yayınlanarak açıklamaldu. Başvurusu 12-16 Nisan 2021 tarihleri içinde yapılacak.

Başvurular nasıl yapılacak?
Adaylar kurumun internet sayfasına girerek form ve istenen belgeler sisteme yüklemesi ile yapılacak. Başvuru posta ve elden gösterilen tarihler içinde yapılabilir. Başvurular yalnızca 12-16 Nisan içinde alınacak.

ataturk-kultur-dil-ve-tarih-yuksek-kurumu-baskanligi.jpg

Başvuruda istenen belgeler nelerdir?

Fotoğraflı başvuru formu,

Diploma yahut mezuniyet belgesi,

Nüfus cüzdan fotokopisi,

Adli sicil belgesi,

Erkek adaylar için askerlik durum belgesi,

2019-2020 KPSS sınav sonuç belgesi,

Yabancı dil düzey tespit sınav sonuç belgesi,

Öğrenim durumları nedir?

Fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümü mezunu olması gerekiyor. Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümleri başvuru yapabilecek.

Sözleşmeli bilişim personeli alınacağı üzere maaşlar yüksek miktarda verilmektedir. Alım uygulama sınavı ile neticelendirılacaktır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu