Başvurular

Kültür ve Turizm Bakanlığı 500 Sürekli İşçi Kamu Personeli Alımı (Şehir Kadroları) 2022

Kültür ve Turizm Bakanlığı 500 Sürekli İşçi Kamu Personeli Alımı (Şehir Kadroları) 2022, iş başvuruları bölümünde Kültür ve Turizm Bakanlığı 500 Sürekli İşçi Kamu Personeli Alımı (Şehir Kadroları) ile ilgili bilgi aktaracağız. Kültür ve Turizm Bakanlığı 500 Sürekli İşçi Kamu Personeli Alımı (Şehir Kadroları) ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kültür ve Turizm Bakanlığı 500 Sürekli İşçi Kamu Personeli Alımı (Şehir Kadroları)

Kültür ve Turizm Bakanlığı 500 sürekli olarak işçi alımı ve kamu personeli alımı yapıyor. Şehirlere kadro dağılımlarını tablo şeklinde sundu. Başvuru yapacaklarda aranan şartları kılavuz halinde sundu. En az KPSS 55 puan istenmektedir. Tabloda gösterilen okul mezunları başvuru yapabilecek.

Bakanlık 400 koruma ve güvenlik görevlisi alımı ile 100 temizlik görevlisi alımı yapıyor.

Başvurusu nasıl yapılacak?

Başvurular elektronik ortamda 7 Aralık 2021 ile 17 Aralık 2021 tarihleri içinde alınacaktır. Başvurmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir.

kultur-bakanligi-500-surekli-isci-alimi.jpgturizm-bakanligi-500-kamu-personeli-alimi.jpg

Aranan şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilen adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır. Adaylar yalnızca bir il ve öğrenim durumuna göre bir pozisyon için başvuruda bulunabilecek olup, tercih ettiği il için yapılacak sıralamaya katılacağından, birden fazla il yahut nitelik (öğrenim, pozisyon) için yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Genel Şartları

Tercih edilecek pozisyonun karşısında bulunan nitelikleri taşıyor olmak. 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre, ön lisans mezunlarında KPSSP93 ve ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunlarında KPSSP94 puan türünden minimum 55 ve üzeri puan almış olmak. Adaylar önlisans yahut lise mezunu olması gerekiyor.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak. Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Böylelikle istihdam edilenler, hizmet anlaşmasi esaslarına aykırı hareket etmesi sebebiyle kurumlarınca anlaşmalerinin feshedilmesi yahut anlaşma dönemi içinde Cumhurbaşkanı Kararı ile tespit edilen istisnalar hariç anlaşmayi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden bu yana bir yıl geçmedikçe kurumların anlaşmali personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu