Başvurular

Kültür ve Turizm Bakanlığı 43 Kamu Personel Alım (lise önlisans lisans) 2022

Kültür ve Turizm Bakanlığı 43 Kamu Personel Alım (lise önlisans lisans) 2022, iş başvuruları bölümünde Kültür ve Turizm Bakanlığı 43 Kamu Personel Alım (lise önlisans lisans) ile ilgili bilgi aktaracağız. Kültür ve Turizm Bakanlığı 43 Kamu Personel Alım (lise önlisans lisans) ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kültür ve Turizm Bakanlığı 43 Kamu Personel Alım (lise önlisans lisans)

Kültür ve Turizm Bakanlığı aracılığıyla yayına giren ilana göre 43 kamu personeli alımı yapılacağı açıklamaldu. Başvuru yapacaklar için şartları ve tarihleri paylaşıldı. Bakanlık ilanına lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapacaktır. Yayınlanan ilan açıklaması ve içeriği adaylara şöyle sunuldu;

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (İstanbul Atatürk Kültür Merkezi İşletme Müdürlüğü) 43 işçi alımı yapılacak. Kılavuz incelenmeden başvuru yapılması önerilmez.

İstanbul Atatürk Kültür Merkezi İşletme Müdürlüğünde çalıştırmak için 4857 sayılı İş Kanunu kapsamı içinde ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarına işçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 2 nci maddesinin 2 nci fıkrasının (ğ) bendi gereğince, Ek-1 tabloda kontenjan dağılımı ve asgari nitelikleri gösterilen unvan ve pozisyonlarda istihdam edilmek üzere mülakatla Otuz üç (33) işçi alınacaktır.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Özel hayata ve özel yaşamın gizliliğine, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu yahut ikazcı madde suçlarından dolayı hükümlü olmamak ve bu suçlardan ile ilgili sürdürmekte olan bir soruşturma yahut kovuşturma bulunmamak. Erkek adayların; askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olması isteniyor.

kultur-ve-turizm-bakanligi-kamu-personel-alimi.jpgkultur-ve-turizm-bakanligi-memur-alimi.jpg

Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Başvurular 16 Temmuz 2021 günü mesai saati bitimine kadar, şahsen Bakanlığı Döner Sermaye işletmesi Merkez Müdürlüğüne (Çiğdem Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:50 06330 Çankaya / Ankara) adresine yapılacaktır. 16 Temmuz 2021 günü mesai saati bitiminden sonraki başvurular dikkate alınmayacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu