Başvurular

Kültür ve Turizm Bakanlığı 15 kamu personeli alıyor 2022

Kültür ve Turizm Bakanlığı 15 kamu personeli alıyor 2022, iş başvuruları bölümünde Kültür ve Turizm Bakanlığı 15 kamu personeli alıyor ile ilgili bilgi aktaracağız. Kültür ve Turizm Bakanlığı 15 kamu personeli alıyor ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kültür ve Turizm Bakanlığı 15 kamu personeli alıyor

Yayınlanan yeni kamu personeli alım ilanı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı adı altında Atatürk Kültür Dil Tarih ve Yüksek Kurumuna 15 kamu personeli alımı yapılacak. Kamuya alınacak bu 15 personel anlaşmali olarak çalıştırılacaklar.

Atatürk Kültür Dil Tarih ve Yüksek Kurumu işçi alımında alınacak kadrolar ve sayıları

Atatürk Kültür Dil Tarih ve Yüksek Kurumu bünyesine 2 Büro personeli, 5 programcı, 2 Dizgi operatörü, 1 Fransızca Mütercim Tercüman, 5 kişi Tashihçi Arapça, İngilizce, Rusça, Farsça dillerinde.

2 Büro personeli alımı

Büro personeli alımı 2 kişi yapılacak olup 1 kişilik alımda adayların lisans Radyo, Sinema ve Televizyon Radyo, Televizyon ve Sinema, Radyo-Televizyon, Sinema; Radyo, TV ve Sinema; Radyo-TV Sinema Radyo-TV-Sinema ve Görsel Sanatlar, Radyo ve Televizyon yahut Radyo-TV, Sinema, Sinema ve Televizyon, Sinema-TV, Sinema-TV Fotoğraf, Sinema TV Fotoğraf, Sinema ve Dijital Medya, Fotoğraf, Fotoğraf ve video bölümlerinden mezun olması.

Diğer 1 büro personeli adaylarının lisans İşletme, İşletmecilik, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, İktisat, Muhasebe Finansman, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Pazarlama, Yönetim ve Organizasyon bölümleri mezunları içinden seçilecek.

2 Dizgi Operatörü Alımı

Dizgi operatörü olarak alınacak adayların ön lisans Matbaacılık, Matbaacılık ve Baskı Teknikleri, Tasarım ve Basım-Yayımcılık, Bilgisayar Destekli Yayıncılık, Masaüstü Yayıncılık, İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı, Serigrafi, Basım ve Yayın Teknolojileri bölüm mezunu olmaları ve bu alanda minimum 1 (bir) yıl işinde uzman olmaları gerekmekte.

Mütercim Tercüman Alımı

Mütercim Tercüman Fransızca dilinde alınacak olup adayların lisans Fransız Dili ve Edebiyatı yahut Fransızca Mütercim Tercümanlık bölüm mezunu olması,
Fransızca dilinde son beş yıl içinde YDS yahut benzeri ülkeler arası sınavlarda minimum B düzeyinde puan almış olması şartları aranmakta,

Tashihçi Kamu işçi alımı

Tashihçi olarak alınacak kamu personel adaylarının;

Arapça dilinde alınacak 2 tashihçi adayının lisan mezunu olması, Arapça – Türkçe ve Türkçe – Arapça çeviri alanında minimum 1 yıl tecrübe sahibi olması,

İngilizce dili Tashihçi alımında adayların lisans mezunu olmaları, İngilizce – Türkçe ve Türkçe – İngilizce çeviri alanında minimum 1 yıl tecrübe sahibi olması,

Rusça Tashihçi 1 kişi personel adaylarının lisans mezunu olmaları, Rusça – Türkçe ve Türkçe – Rusça çeviri alanında minimum 1 yıl profesyonel olması,

Farsça tashihçi 1 kamu personeli alımında ise yine adayların lisans mezunu olması ve dilinde çevirmen olarak 1 yıl tecrübe sahibi olması şartları bulunmaktadır.

AYK Başvurusu internet üzerinden yapılacak

AYK 15 kamu işçi alımı başvuruları 17 Mayıs 2021 ile 21Mayıs 2021 tarihleri içinde yalnızca başvuru.ayk.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacak ve posta yahut şahsen yapılacak başvurular alınmayacak.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu