Başvurular

Kültür Bakanlığı Güncel 2022 Yılı 10 Personel Alımı 2022

Kültür Bakanlığı 2022 Yılı 10 Personel Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde Kültür Bakanlığı 2022 Yılı 10 Personel Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. Kültür Bakanlığı 2022 Yılı 10 Personel Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kültür Bakanlığı 2022 Yılı 10 Personel Alımı

Kültür Bakanlığı 10 işçi alımı yapacak. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzmanı olarak görev yapacak olan personeller, başvurularını 30 Aralık 2021 tarihine kadar yapacaklar. İlgili kadrolar için KPSS şartı gerekmiyor. Lakin YDS puanlarının bulunması gerekir.

YTB Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzmanı olarak görev yapacak olan personellerin Boşnakça, Bulgarca, Çince, Danca, Endonezce, Farsça, İngilizce, İtalyanca, Malayca, Rusça, Felemenkçe, Yunanca ve Fransızca dillerinden birine hakim olmaları gerekiyor. En az B sınıfı yeterlilik belgesine sahip olunması gerekiyor.

Adayların yapılacak sınavların sonucuna göre değerlendirmeleri yapılarak Başkanlık görev alanları belirlenecek. Sınavlarda Güncel konuların bunun yanında Türkçe anlam ve yazım bilgisi hususunda da sorular sorulacaktır.

Bilhassa eleme sınavında tüm adayların genel kültür ve genel yetenek detaylarının bunun yanında Hukuk ve Uluslararası İlişkiler hususundaki bilgi birikimleri de dikkate alınacak. Sözlü sınavlarda geçerli not olarak 70 ve üzeri alınması ve diğer sınav hemen hemenlarının da 70 üzerine olması gerekiyor.

Kültür Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Şartları ve Yeri

Kültür Bakanlığı işçi alımı şartları için üniversitelerin Ekonomi, Finans, Reklamcılık, Siyaset Bilimi, Türkoloji, Türk Dİli ve Edebiyatı, Gazetecilik, Maliye, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, İstatistik bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Adayların giriş sınavı kapsamı içinde eleme sınavı ve yazılı sözlü sınava tabi tutulmaları gerekiyor.

Eleme sınavı 8 Ocak 2021 tarihinde yapılacak olup, 35 yaşından gün alan adayların başvuruları dikkate alınacaktır.

31 Aralık tarihine kadar devam edecek başvurular için adayların aşağıdaki belgeleri de iletmesi gerekecek:

-El yazısıyla yazılmış özgeçmiş

-SGK hizmet dökümü

-YDS sonuç belgesi

-Mezuniyet belgesi

-Yabancı diploması olanlar için YÖK denklik belgesi

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu