Başvurular

Kültür Bakanlığı 2 Sözleşmeli Personel Alımı 2022

Kültür Bakanlığı 2 Sözleşmeli Personel Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde Kültür Bakanlığı 2 Sözleşmeli Personel Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. Kültür Bakanlığı 2 Sözleşmeli Personel Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kültür Bakanlığı 2 Sözleşmeli Personel Alımı

Kültür Bakanlığı anlaşmali işçi alımı yapacak. Bakanlık işçi alımı ilanlarına hangi şartlarda ve ne zaman başvuru yapılacağı ilan edildi.

Fakültelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun olan adayların başvuruları değerlendirilirken, özel şartlar da dikkate alınacak. Elektrik, Elektronik ve Bilişim Mühendisliği mezunu adayların başvuruları dikkate alınacak. İki işçi alımı yapılacak ilanda genel şartlar da bilgisi verildi. Adaylar yazılı ve sözlü sınava tabi tutularak işe yerleştirilecek.

Başvuru Şartları

Adayların alakalı lisans programlarından mezun olma şartları dışında bazı özel şartları da karşılaması gerekiyor. Kültür Bakanlığı personeli alımı için Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı ve Kıdemli Sistem Uzmanı olarak görev yapacak personeller alınacak. Adayların minimum 5 bin kişilik kullanıcısı bulunan altyapıya sahip sistemlerde çalışması ve tecrübelerini belgelemesi gerekiyor.

Güncel programlama dillerinden minimum ikisinin bilinmesi gerekiyor. Sözleşmeli işçi alımı Kültür Bakanlığı adı altında çalışacak olan adaylar için son derece önemli olan diğer bir husus da 15 Kasım ile 3 Aralık tarihleri içinde başvurularını tamamlamaları olacak.

Başvuru Şekli ve Yeri

Adayların anlaşmali personel başvurusu Kültür Bakanlığı adresinden gerçekleştirilecektir. Fotoğraflı kimlik belgesi ve SGK hizmet dökümünün bunun yanında aşağıdaki belgelerin de başvuru esasında bulunması gerekiyor.

Fotoğraflı özgeçmiş, SGK hizmet dökümü, transkript ve programlama dili belgesi isteniyor.

Başvurusun incelenmesinin sonrasında sonuçların değerlendirilmesi sonucu adaylar sınava tabi tutulacaktır. Sınavda başarılı olan ve istenen özelliklere sahip olan iki adayın işe girişleri yapılacaktır.

Sözleşmeli Bilişim Personeli olarak çalışacak adaylar, anlaşmade tespit edilen ücretin 10 katına kadar maaş alabilme esnekliğiyle değerlendirilecektir. Uygulamalı sınav tarihi ve yeri 21 Aralık 2021’de açıklanacaktır. Sınava girecek olan adayların yazılı sınava katılmış olması gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu