Başvurular

Kreş Ücretleri ve Anaokul Ücretleri 2021-2022

Kreş Ücretleri ve Anaokul Ücretleri 2021-2022, kamu ve özel başvuru bölümümüzde Kreş Ücretleri ve Anaokul Ücretleri 2021-2022 nasıl yapılır bilgi verelim istedik. Kreş Ücretleri ve Anaokul Ücretleri 2021-2022 ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

Kreş Ücretleri ve Anaokul Ücretleri 2021-2022

Kreş Ücretleri ve Anaokul Ücretleri  2021-2022
Okul Öncesi Eğitim Ücretleri Ne Kadar?

Özel anaokulları ve devlet anaokul fiyatları 2021-2022 eğitim öğretim zamanında kaç tl olacak?  Yarım gün yada tam gün kreş fiyat aralıkları, ile ilgili geniş bir şekilde bilgileri paylaşımı yaptık. İşte yeni dönem için gösterilen kreş ve anaokul fiyat aralıkları! Çocuklarını kreş yada anaokuluna kayıt yaptıracak olan ebeveynler 2021-2022 yeni eğitim zamanında kreş ve anaokulu fiyat aralıklarını merak etmektedir. Çocukların okul öncesi eğitimi 0-2 yaş kreş fiyat aralıkları, 4 yaş devlet anaokulu fiyat aralıkları ve okul yaş aralıklarını analiz ettik. Yeni eğitim öğretim zamanında kreş ve anaokulu fiyatları ne olacak, belediyelerin ücretsiz kreş hizmetleri devam edebilecek mi? Devlet kreş yardımlarıyla, güncel kreş ve anaokul fiyatları makalemizde.

Okul Öncesi Eğitimi Ücretli Mi?

Okul öncesi eğitim devlet kurumlarıda esasen ücretli değildir. Beslenme, temizlik ve okul içinde gerekli materyaller için ek ödeme talep istenmektedir. Lakin istediğimiz ücret aileleri zorlamayacak biçimde planlanmaktadır.

4 yaş, özel anaokulu ve devlet anaokul fiyatları, MEB’e bağlı kreşler, belediyelerin ücretsiz kreşleri, yarım gün, tam gün ve 0-2 yaş arası kreş fiyatları ve devlet kreş yardımı kimlere verilir nereye başvuru yapılır?

Devlet Kreş ve Anaokul Ücretleri 2021-2022

Özel ve devlet anaokulu fiyatları yeni eğitim öğretim senesinde ne kadar olacak? Yarım gün ve tam gün kreş fiyat aralıkları dahil belediyenin ücretsiz kreşleri ile ilgili geniş bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Ücret Tespit Komisyonu devletin hizmet verdiği anaokulu ve kreş eğitim fiyatlarıni belirler. Okul giderleri ve devletin karşılamadığı malzemeler için alınan ücretlerdir. Devletin anaokullarında kayıt yapıldıktan sonra anaokulu aidatı da ödendiği bilinmektedir. Bu oranlar her yeni eğitim öğretim zamanında değişiklik gösterir.

Devlet Anaokulu ve kreş fiyat aralıkları (0-2 yaş) :

Yemeksiz yahut evden beslenme getirenler: 65 TL–100 TL
Tam gün devlet anaokulu-yemek dahil: 110 TL
3-4 Yaş Sabah/Öğle kahvaltısı dahil: 250 TL 
5 Yaş Sabah/Öğle kahvaltısı dahil: 190 TL  

Özel Kreş ve Anaokulu Fiyatları

Yemek ve KDV içerisinde özel anaokullarının fiyat aralıklarını siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Kreşlerin fiyatı ne kadar? gözlemleyelim. Özel kreşlerin ve anaokullarının fiyat aralıkları hemen hemen hemen hemenlarına göre verilmektedir.
fiyatlarda değişikliğe neden olacak etkenler:
Yemek,
çeşitli aktiviteler,
eğitim kurumunun olduğu il ve ilçe,
servis durumu,
eğitim zamanının yarım veya tam gün olması .
Bu hususta en doğru bilgiyi gideceğiniz okula başvurarak öğrenmeniz faydalı olacaktır.Bu ücretler okul giderleri ve devletin karşılamadığı malzemeler için alınmaktadır. Devlet anaokulu kayıt yaptırdıktan sonra her ay düzenli olarak anaokulu aidatı da ödenilmektedir. Bu oranlar her sene için değişiklik göstermektedir. Kayıt yaptırmayı düşündüğünüz eğitim kurumundan devlet anaokulu fiyatları ile ilgili daha kapsamlı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Ata Koleji: 9.500 TL- 12.000 TL
Bilfen: 20.100 TL  ve 40.000 TL 
Okyanus Koleji: 15.000 TL ve 20.000 TL 
Anabilim Eğitim Kurumları: 17.000 TL ve 22.000 TL 
İstek Okulları: 20.650 TL ve 35.000 TL
MEF Okulları: 21.500 TL ile 28.000 TL 
Çevre Koleji: 18.500 TL ile 25.000 TL 
Atacan Eğitim Kurumları: 12.450 TL ile 15.000 TL
Eyüpoğlu Eğitim Kurumları: 22.500 TL ve 27.000 TL

Bağımsız Anaokulu Ücretleri Ne Kadar?

Bağımsız anaokulları, diğer okulların binalarından ayrı inşa edilmiştir. Diğer okullarla aynı  binada yer almaz ve 36-66 aylık çocuklara hizmet verilmektedir. Bağımsız Anaokulu fiyat aralıkları yaş gruplarına, sabah, öğlen, ikindi yemek saatlerine, aktivitelere göre değişiklik göstermektedir. Diğer anaokullarına bakılarak, daha çok rağbet gören yine devlete bağlı  bağımsız anaokulu fiyat aralıkları hemen hemen şu biçimdedir;

Bağımsız Anaokulu Yaş Grubu – Bağımsız Anaokul Ücretleri
3-4 Yaş- 50 TL-200 TL
5 Yaş-50 TL-200 TL

Kimlere Devlet Kreş Yardımı Verilir? Başvuru Nereye Yapılır?

Devlet Kreş Yardımı alabilmek için bazı şartlar mevcuttur. Devlet kreş yardımı kimlere verilir?

Devletin koruma altına aldığı çocuklar,
Gazi ve şehit çocukları,
Cezaevinde annesiyle kalan çocuklar,
Kadın konuk evlerinde bulunan, ayrılan kadınların çocukları,
Anne ve babası vefat etmiş olan çocuklar,
Tek ebeveynle yaşayan çocuklar,
Ebeveyni engelli olan çocuklar,
Ekonomik durumu olmayan ailelerin çocukları.

Kreş Yardımı İçin Başvurular;

Devlet kreşine başvuru için ise Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı illerde bulunan Müdürlüklere başvurmaları gerekmektedir. Dilekçe ile başvuru yapılır. Yapılan başvurular, İl Müdürlükleri aracılığıyla değerlendirmeye alınır. Bu değerlendirmeler, Sosyal Hizmet Uzmanları aracılığıyla yapılır. Uzmanlarda Bakanlık aracılığıyla bildirilen kontenjana göre hareket ederler.

Devlet Anaokulu Saatleri 

Temel eğitim veren devlet anaokullarının saatlerini siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.
Yarım gün saatleri
sabah:
 08:00 ile 13:00öğlen ise: 13:00 ve 17:00

Tam gün saatleri
Pazartesi ve Salı08:30 ve 16:00
Çarşamba, Perşembe, Cuma: 08:30-15:15 arasıdır.

Devlet Anaokulu Yaşı Kaçtır?

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre devlet anaokulu yaşı şu biçimdedir;

Anaokulu kayıt yaşı: 36-68 ay
Anasınıfı yaşı:  57-68 ay

Ümraniye Anaokulları & Kreşleri, Ümraniye Özel Anaokulları, Üsküdar Anaokulları & Kreşleri, Üsküdar Özel Anaokulları, Kadıköy Anaokulları & Kreşleri, Kadıköy Özel Anaokulları, Kartal Anaokulları & Kreşleri, Kartal Özel Anaokulları, Maltepe Anaokulları & Kreşleri, Maltepe Özel Anaokulları, Pendik Anaokulları & Kreşleri, Pendik Özel Anaokulları, Büyükçekmece Anaokulları & Kreşleri, Büyükçekmece Özel Anaokulları, Bayrampaşa Anaokulları & Kreşleri, Bayrampaşa Özel Anaokulları, Esenyurt Özel Anaokulları, Esenyurt Anaokulları & Kreşleri, Tuzla Özel Anaokulları, Tuzla Anaokulları & Kreşleri, Arnavutköy Özel Anaokulları, Arnavutköy Anaokulları & Kreşleri, Etiler Özel Anaokulları, Etiler Anaokulları & Kreşleri , Fenerbahçe Özel Anaokulları, Fenerbahçe Anaokulları & Kreşleri, Çiftehavuzlar Özel Anaokulları, Çiftehavuzlar Anaokulları & Kreşleri Belediyenin ücretsiz kreşleri.

Özel Okul Fiyatları 2021-2022

Özel Üniversite Fiyatları Ne Kadar?

En İyi Dershane Fiyatları Tüm İller 2021-2022

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu