Başvurular

KPSS Kamu Personeli Alımı 81 Şehir Başvurusu 22-29 Aralık 2022

KPSS Kamu Personeli Alımı 81 Şehir Başvurusu 22-29 Aralık 2022, iş başvuruları bölümünde KPSS Kamu Personeli Alımı 81 Şehir Başvurusu 22-29 Aralık ile ilgili bilgi aktaracağız. KPSS Kamu Personeli Alımı 81 Şehir Başvurusu 22-29 Aralık ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

KPSS Kamu Personeli Alımı 81 Şehir Başvurusu 22-29 Aralık

Kamu personeli alımı 81 şehir başvuruları alınmaya ekranlara gelecek. Merkezi atama KPSS 2021/2 tercihleri nasıl alınacağı bilgisi verildi. Adaylar ÖSYM üzerinden hangi adımları yapması gerekecek. Memur alımı tercih işlemleri 22 Aralıkta ekranlara gelecek ve 29 Aralık 2021 tarihinde sona erecektir.

Her kurum kendi kadrosunu ve şehirlerini tablo şeklinde sunuyor. Adaylar aldıkları puan durumlarına göre şehir kadro dağılımlarını dikkate alarak başvuru yapması önem arz edecek. Kılavuz ile birlikte sunulacak nitelik kodlarını dikkatli incelemeniz hak kaybına neden olmamasını sağlar.

KPSS Tercih Tarihi ve Adresi

KPSS-2021/2 tercihlerinin 22-29 Aralık’ta gerçekleşmesi bekleniyor. Konuyla alakalı ÖSYM’nin yapacağı açıklama ile tercih kılavuzu yayına girecek. Aday tercihleri de ÖSYM aracılığıyla alınacak.

İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresine giriniz ve “ADAY İŞLEMLERİ” alanına erişiniz. Buradaki alakalı alana T.C. Kimlik Numaranızı ve şifrenizi giriniz.

“ADAY İŞLEMLERİ” alanına T.C. Kimlik Numaranızla şifrenizi girdikten ve “Tercih Bildir” alanına tıkladıktan sonra size ait bazı bilgiler ekranda yayınlanacaktir. Doğruluğundan emin olduğunuz zaman yaptığınız işlemi ekrandaki ikazlara göre sonlandırınız. Tercihlerinizin ÖSYM’ye ulaştığından emin olmanız için ekranda “Tercihleriniz ÖSYM’ye bildirilmiştir.” ifadesini görmeniz gerekir. Bu etapta “Yazdır” alanına tıklayarak bir çıktı alınız ve bu çıktıyı saklayınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu