Başvurular

KPSS 60 Puanla İtfaiyeci ve Zabıta Alımı Çanakkale Başvurusu 2022

KPSS 60 Puanla İtfaiyeci ve Zabıta Alımı Çanakkale Başvurusu 2022, iş başvuruları bölümünde KPSS 60 Puanla İtfaiyeci ve Zabıta Alımı Çanakkale Başvurusu ile ilgili bilgi aktaracağız. KPSS 60 Puanla İtfaiyeci ve Zabıta Alımı Çanakkale Başvurusu ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

KPSS 60 Puanla İtfaiyeci ve Zabıta Alımı Çanakkale Başvurusu

İtfaiyeci alımı ve zabıta alımı yeni ilanları yayınlandı. İlana göre Çanakkale Belediyesi 11 itfaiye eri ve zabıta memuru alacak. Alıma başvuru yapacakların minimum KPSS 60 puanı yer alıyor olması talep edildi.

Adaylarda Aranan Ortak Şartlar

İtfaiye Eri kadrosu için sağlık yönünden kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları, 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik bölümünde gösterilen minimum B yahut C sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Alımda boy ve kilo ölçümü belediye aracılığıyla yapılacak.

Zabıta memuru alımı 3 kişi için; tıbbi laboratuvar, ilk ve acil yardım, mahalli idareler,  mahalli idareler (zabıta) yahut yerel yönetimler önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak.

İtfaiye eri alımı 6 kişi için şartlar; itfaiyecilik ve yangın güvenliği yahut sivil savunma ve itfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olması isteniyor.

Zabıta alımı 3 kişi; yerel yönetimler, işletme / işletmecilik, iş idaresi, iş idaresi ve iktisat, yönetim ve organizasyon, iktisat, kamu yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak. B sınıfı ehliyet sahipleri başvuru yapabilir.

Başvurusu Nasıl ve Hangi Tarihlerde Alınacak?

Adaylar 23 Ağustos 2021 tarihinden 27 Ağustos 2021 tarihi mesai bitimine kadar, İsmetpaşa Mahallesi Demircioğlu Caddesi No: 132 17100 ÇANAKKALE adresindeki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim edeceklerdir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu