Başvurular

KPSS 55 Puanla Yeni Devlet Memuru Alımı Yapılıyor 2022

KPSS 55 Puanla Yeni Devlet Memuru Alımı Yapılıyor 2022, iş başvuruları bölümünde KPSS 55 Puanla Yeni Devlet Memuru Alımı Yapılıyor ile ilgili bilgi aktaracağız. KPSS 55 Puanla Yeni Devlet Memuru Alımı Yapılıyor ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

KPSS 55 Puanla Yeni Devlet Memuru Alımı Yapılıyor

En az KPSS 55 puanla devlet memuru alımı ilanı yayınlandı. Sivas Akıncılar Belediye Başkanlığı mühendis ve itfaiye eri alımı yapıyor.

Adaylarda aranan diğer şartları ve detayları şöyle;

Adaylar ünvanlarda bulunan öğrenim durumuna sahip olması,

T.C. Vatandaşı olması,

Kamudan çıkarılmamış olması ve mahrum olmaması,

Erkek adaylar için askerliği yapmış, muaf yahut tecilli olması gerekiyor.

KPSS minimum 55 puanı yer alıyor olması istenmektedir.

İtfaiye eri başvurusu yapacakların C sınıfı ehliyeti olması gerekiyor.

Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde minimum 1.67 cm, kadınlarda minimum 1.60 cm boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu içinde (+,-)10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

İstenen Belgeler

Devler memur alımı için başvuru yapacaklar; Nüfus cüzdan örneği, KPSS sonuç belgesi, okul diploma örneği, askerlik durum belgesi, sağlık beyanı, 2 adet fotoğraf ve sürücü belge fotokopisi başvuruda sunulacaktır.

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Adaylar başvurularını istenen belgeleri ile birlikte 27 Temmuz 2021-29 Temmuz 2021 tarihleri içinde ve mesai saatleri içinde (08:00-12:00 / 13:00-17:00) müracaatlarını yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu