Başvurular

KOSGEB Ülke Geneli Başvuru ile Sözleşmeli Personeller Alıyor 2022

KOSGEB Ülke Geneli Başvuru ile Sözleşmeli Personeller Alıyor 2022, iş başvuruları bölümünde KOSGEB Ülke Geneli Başvuru ile Sözleşmeli Personeller Alıyor ile ilgili bilgi aktaracağız. KOSGEB Ülke Geneli Başvuru ile Sözleşmeli Personeller Alıyor ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

KOSGEB Ülke Geneli Başvuru ile Sözleşmeli Personeller Alıyor

KOSGEB olarak da anılan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı adı altında çalıştırılacak anlaşmali personeller alınacak. KOSGEB personel adaylarını 2020 ve 2021 yılı KPSS puanı ve YDS puanı esas alarak seçecek.

KOSGEB Sözleşmeli Personeller Hangi Birime Nasıl Alınacak

Alınacak anlaşmali personeller kurumun Bilgi işlem daire başkanlığı adı altında anlaşmali bilişim personeli olarak 3 kişi alınacak. Personellerin seçiminde adayların 2020 ve 2021 senelerinda yapılan KPSS sınavında alınan puanın %75 i, YDS puanının %30 u toplanarak sınav puanı tespit edilecek.

kosgeb-kamu-personeli-alimi.jpg

Yapılacak olan puan sıralamasına göre alınacak personel rakamının 10 katı personel sözlü sınavına alınacak ve sözlü sınavdan alınan başarı puan sıralamasına göre 3 bilişim personeli seçimi yapılacak.

KOSGEB Sözleşmeli Personel Alımı Diğer Başvuru Şartları

KOSGEB bünyesine alacağı anlaşmali personel adaylarının memuriyet kanunu içindeki memur genel şartlarını taşıması,

Lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği bölüm mezunu olmaları,

Bilgisayar çevre birimleri donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği ile ilgili bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dilinden asgari iki tanesini bilmesi ve bunu belgelemesi,

Erkek adaylar için askerlik hizmeti çağına gelmemiş olması veya askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş, yedek sınıfına ayrılmış olmak şartları bulunmaktadır.

KOSGEB Başvurusu Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak

KOSGEB personel alım başvuruları şartları taşıyan personel adayları için 25 Ekim 2021 tarihinde başladı ve 12 Kasım 2021 tarihine kadar KOSGEB internet sitesi olan “kosgeb.gov.tr” adresinden yapılacak.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu