Başvurular

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu, başvurular bölümümüzde Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

İçerik gizle
1Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart
2Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Miktarı
3Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu
4Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Desteği
5Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim desteği başvuru şartları nelerdir

5.1Konya Büyükşehir Belediyesi eğitim desteği ne zaman verilecek
5.2Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır
5.3Konya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Destekleme
5.4Tarımsal Destekleme Başvuru Şartları
5.5Konya Büyükşehir Belediyesi Esnafa Destek Programı
5.6Konya Büyükşehir Belediyesi Hoşgeldin Bebek Başvuru

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımbaşvurusu nasıl yapılır? Tam bir yıl önce ülkemizde de görülen Koronavirüs salgını sonrası, zor durumda kalan esnaf ve vatandaşlara Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımbaşvurusu hususunda birden çok destek sağlamaktadır.

Bilhassa koronavirüs sebebiyle ekonomik olarak çok zor duruma giren vatandaşlarımıza sağlanan sosyal yardımları sıra sıra araştırmaya koyulduk.Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımbaşvurusu hususundanda hangi olanakları sağlıyor? Birlikte gözlemleyelim. 

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart 

Koronavirüs salgını sonrası en kapsamlı sosyal desteklerden bir diğeride Konya Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla hayata geçirildi. Bu destek kapsamı içinde Konya Büyükşehir Belediyesi işsiz kalan, iş yerini kapatan, ihtiyaç sahibi ailelere yardımcı olmak maksadıyla öncedenden de dağıttığı Sosyal Kart limitlerini %300 artırmıştır. Peki konya büyükşehir belediyesi sosyal kart nedir ?

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımbaşvurusu başlıklarından en önemlisi sosyal karttır. Sosyal Kart ihtiyaç sahiplerinin rencide edilmeden alışveriş yaparak gereksinimlerini gidermelerini sağlayan bir yardım türüdür. Bu kartla vatandaşlar anlaşmalı market şubelerinden alışveriş yapabilmektedir. Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart “tek kullanımlık” ve “sürekli olarak kullanımlık (kişisel)” olmak üzere iki çeşittir. Kredi kartı sistemi gibi hizmet veren Sosyal Kart ilçe merkezindeki 9 ayrı mağazadan alışverişe açıktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Miktarı

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart ekmek alma olanağı sağlamaktadır. Tek kullanımlık Sosyal Kart Tek seferlik kullanıma imkan sağlamakta ve belirli bir zaman içinde kullanılmaktadır. Sürekli Kişisel Sosyal Kart ise Büyükşehir Belediyesinden ekmek yardımı alan ailelere verilmektedir. Bu ihtiyaç sahibi ailelerin gerekli durumlarda gıda, temizlik, kırtasiye gereksinimlerini da anlaşmalı mağazalardan karşılamaları için kartlarına yükleme yapılmaktadır.

Peki Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Karta ne kadar yükleme yapılmaktadır? Sosyal Kart limitleri 3 nüfuslu aileler için 75 TL, 4 ve 5 nüfuslu aileler için 100 TL, 6 eve daha fazla nüfuslu aileler için 150 TL’dir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım hususunda bu sürede vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışmaktadır. Bu hususta en araştırılan sorulardan bir diğeride Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart başvurusu nasıl yapılır sorusudur. Bu sorunun cevabı gayet basit. Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart başvurusu yapmak artık kolay. Sosyal kart  başvuruları artık e-devlet üzerinden yapılmaktadır.

Konya Belediyesi internet sitesinde bu hususta şöyle bir açıklama yayınlaşmıştır.
Açıklama : https://sosyalyardim.konya.bel.tr

Başvuru için:

https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu

Sizler de yukardaki linki tıklayarak hem Konya büyükşehir belediyesi sosyal kartına başvuru yapabilir hem de aynı biçimde konya büyükşehir belediyesi sosyal kart sorgulama işlemlerini uygulayabilirsiniz. Konya büyükşehir Belediyesi sosyal kart bürosu telefon numarası nedir diye soran dostların şunu unutmaması gerekir. Artık başvurular e- devletten.

Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Desteği

Konya Büyükşehir Belediyesi, il sınırları içinde İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim yardımında bulunmaktadır. Bu eğitim desteğinden öksüz, yetim, engelli raporu olan öğrenciler; anne-babası ayrı olan ve ihtiyaç duyan öğrenciler yararlanabilmektedir. Konya Büyükşehir Belediyesi eğitim desteği hususunda bunun bunun yanında LGS’de binde birlik dilimde olan öğrenciler de destekte bulunmaktadır. Görüldüğü gibi Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu hususunda eğitim alanında da aktif.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMLARI

Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim desteği başvuru şartları nelerdir

 • T.C. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün eğitim veren ilkokul, ortaokul ve liselerde kayıtlı olmak
 • Konya ili sınırları içindeki okullarda eğitim görmek
 • İl dışında okuyan öğrenciler için ailelerinin Konya’da ikamet etmesi ve LGS’de %0,1 lik dilimde yer almak

Konya Büyükşehir Belediyesi eğitim desteğine kimler başvurabilir?

 • Öksüz ve yetimler
 • Şehit yahut gazi çocukları
 • %40 ve üzeri engeli bulunanlar ( Engelli sağlık kurulu raporu gerekmektedir.)
 • Anne-babası boşanmış ihtiyaç sahibi öğrenciler
 • 8.sınıf LGS’de Türkiye genelinde %0,1 lik dilimde bulunan öğrenciler

Konya Büyükşehir Belediyesi eğitim desteği ne zaman verilecek

Başvurular genelde eylül-ekim dönemlerinde belediyenin internet sitesinden yapılmaktadır. Bu zamanlarda sizler de buradan başvurunuzu yaparak Konya Büyükşehir Belediyesi eğitim desteği hususunda yardım alabilirsiniz. Şartların uygun olması önemli tabiki.

Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır

Başvuru için: https://egitimedestek.konya.bel.tr/sodem/  linkini kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu şartlarınızın uygun olması ve zamanlama. Sizlerin de bildiği gibi burs konusunun belli bir tarih aralığı mevcuttur. Bu tarihlerde şlem yapmak gerekir. Bu hususta daha fazla detay isteğe göre aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: https://www.konya.bel.tr/sayfadetay.php?sayfaID=1584

Değerli okurlar öğrenciler sunulan Türkiye çapındaki diğer burslar için hazırladığımız yazımıza da göz atınız. Burayı tıklayarak varabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Destekleme

Yularıda Konya belediyesinin sosyal yardımalrından bazılarını anlattık. Bunlar genelde şehirde yaşayan vatandaşlarımız için daha ön planda olan yardımlardı. Peki kırsal kesimde yaşayanlar? Bunun için Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu konusunu açmaya devam edelim. Konya belediyesi sosyal yardımlar hususunda kırsak kesimdeki vatandaşlarımızı da düşünmüştür.

Konya Büyükşehir Belediyesi dönem dönem hayvancılıkta kullanılan yem açığını kapatmak için yonca tohumu desteğinde bulunmaktadır. Kırsal kalkınmanın artması için çiftçilere sertifikalı yonca tohumu dağıtan Konya Büyükşehir Belediyesi yüzde elli hibe destekli 70 bin kilo yonca tohumu dağıtmıştır. Ayrıca 2021 yılı için de tarımsal destekler kapsamı içinde ceviz, elma, ahududu, böğürtlen, adaçayı, kekik, lavanta fidesi gibi destekler vereceğini de açıklamıştır.

Şu an yerli şeker fasulye tohumu desteği veren Konya Büyükşehir Belediyesi internet sitesinden online başvuru almaktadır. Peki Konya Büyükşehir Belediyesi yerli şeker fasulye tohumu desteğinden yararlanmak için başvuru şartları ve belgeler nelerdir?

Tarımsal Destekleme Başvuru Şartları

 • Müracaat sahibi 18 yaşında olmalı
 • Müracaat sahibi Konya’da ikamet ediyor olmalı
 • Yerli şeker fasulye tohumu desteği minimum 5 dekar en fazla 20 dekar alan için yapılacaktır.

Başvuru için:

 • Müraacat dilekçenizle Konya Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerine başvurabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu hususunda internet teknolojisini çok aktif olarak kullanmaktadır. Online Başvuru: http://uygulama.konya.bel.tr/TarimsalDestekleme/bas2018/

Başvuru Dilekçesi:

konya-buyuksehir-belediyesi-sosyal-yardim-basvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Esnafa Destek Programı

Bilhassa koronavirüsten dolayı en fazla etkilenen kesinlerden bir de esnaflardır. Konya Büyükşehir Belediyesi esnafa dönem dönem nakit desteği, veya iş yerlerinde ihtiyaç sahibi aileler için ücretsiz su kullanımı gibi destekler sağlamaktadır. Konya Karatay Belediyesi de online olarak beldesinde ikamet eden vatandaşların yardım başvurularını almakta. Başvuru için:

https://sosyalyardim.karatay.bel.tr/#start adresini kullanabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Hoşgeldin Bebek Başvuru

Yine Konya Karatay Belediyesi beldesinde ikamet eden yeni doğan bebekler için “Hoş Geldin Bebek” projesi yürütmektedir. Bu proje kapsamı içinde başvuru yapan ailelere havlu, şampuan, bebek sabunu, pudra, ateş ölçer, bebek battaniyesi, bebek bakım çantasından bir araya gelen bir paket armağan ediyor. Eğer Karatay beldesinde ikamet ediyorsanız ve yeni bebek sahibi olduysanız https://www.karatay.bel.tr/hosgeldinbebek adresinden başvuru yaparak “Hoş Geldin Bebek” paketini alabilirsiniz.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMLARI

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu