Başvurular

Konya Büyükşehir 50 zabıta memuru alımı başvuruları 22-26 Şubat 2022

Konya Büyükşehir 50 zabıta memuru alımı başvuruları 22-26 Şubat 2022, iş başvuruları bölümünde Konya Büyükşehir 50 zabıta memuru alımı başvuruları 22-26 Şubat ile ilgili bilgi aktaracağız. Konya Büyükşehir 50 zabıta memuru alımı başvuruları 22-26 Şubat ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Konya Büyükşehir 50 zabıta memuru alımı başvuruları 22-26 Şubat

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı 50 zabıta memur alımı yapacağı açıklamasu. Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasında yayına giren ilana göre KPSS 65 puanı bulunan adayla bu alıma başvuru yapabilecek. Türkiye genelinden başvuru kabul edileceği bilgisi verildi. Başvuru tarihleri ise 22-26 Şubat 2021 olarak ilan edilmiştir.

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

B sınıfı ehliyet sahibi olması, kamu personeli seçme sınavı KPSS 65 puanı yer alıyor olması ve 30 yaşını doldurmamış olması olarak altı çizildi.

zabita-logo.jpg

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Zzabıta memuru kadroları için, mezun olunan okul saygınlığıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle alakalı olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karsısındaki puan türünden, gösterilen asgari KPSS puanını almış olmak,

Boy ve kilo ölçüleri; erkeklerde minimum 1.67 metre, kadınlarda minimum 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu içinde (+,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

B ehliyet sahibi olması isteniyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik yahut ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

MÜRACAAT ADRESİ VE ŞEKLİ

Adaylar 22 Şubat 2021 ile 26 Şubat 2021 tarihleri içinde, konya.bel.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzaladıkları başvuru formu ve yukarıda sayılan belgeler ile birlikte tabip gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Konevi Mahallesi, Millet Caddesi Konya Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası No:14 Meram/KONYA adresine mesai saatleri içinde şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu