İnternet

Konferans Nasıl Yapılır? (Telekonferans)

Konferans Nasıl Yapılır? (Telekonferans), faydalı bilgiler bölümümüzde Konferans Nasıl Yapılır? (Telekonferans) ile alakalı detayları verelim istedik.. Konferans Nasıl Yapılır? (Telekonferans) arayışınızın yanıtları makalemizde.. 

Konferans Nasıl Yapılır? (Telekonferans)

  • 1 Konferans Nedir? Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır
  • 2 Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların hepsinde konferans görüşme yapılabilir. Hem android hem de ios cihazlarda İphone telefonlarda aynı anda birden fazla kişi ile görüşebilirsiniz. Konferans görüşmesi aracılığıyla birden fazla kişi ile aynı anda konuşmak olabilecek. Iphone telefonlarda birden fazla kişiyi konuşmaya eklemek için ne yapmak gerekiyor? Bu sorunun cevabını iPhone kullanıcıları için geniş bir şekilde bir biçimde anlattık.

Konferans Nedir? Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır

İlk olarak konferans görüşmesi ne demek sorusunu yanıtlayalım; Konferans görüşmesi, aynı anda birden fazla kişi ile yapılan görüşmeye denir. Misal verilecek olursa annenizle görüşme yaparken bu görüşmeye babanızı veya kardeşinizi eklerseniz bu konferans görüşme olur.

Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

 Rehbere giriş yapın ve arayacağınız kişiyi ilk kez arayın.

  1. İlk görüşme başladıktan sonra ekranda + işaretini göreceksiniz, bu arama ekleme seçeneğidir, 1Arama Ekle1 seçeneğine dokunun.
  2. Konuşmanıza eklemek istediğiniz diğer kişiyi rehberden seçin.
  3. Aradığınız kişi telefonu açtığında ekranda konferans yani çağrıyı birleştirme butonu gelir.
  4. Bu seçeneğe dokunarak aramaları birleştirin. Sonra aradığınız iki kişi de aynı görüşmede bulunacaktır.
  5. Lakin burada şu detaya dikkat edilmelidir; Turkcell ile Türk Telekom operatörlerinde, aynı anda en fazla 5 kişi konferans görüşmesine dahil olabiliyor. Vodafone’da ise bu sayı 6.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu