Başvurular

KGK Genel İdare Kadrolarına 9 Kariyer Kamu Personeli Alımı 2022

KGK Genel İdare Kadrolarına 9 Kariyer Kamu Personeli Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde KGK Genel İdare Kadrolarına 9 Kariyer Kamu Personeli Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. KGK Genel İdare Kadrolarına 9 Kariyer Kamu Personeli Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

KGK Genel İdare Kadrolarına 9 Kariyer Kamu Personeli Alımı

KGK olarak da anılan Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu aracılığıyla yapılan ilan açıklamaları ile kurum bünyesine Genel İdare Hizmetleri sınıfında (GİH) görev yapacak 9 kişi kariyer kamu personeli alımı başarı durumlarına göre aday olarak alınacaklar.

KGK Aday Uzman Personel Alımı

KGK aracılığıyla yapılan bilgilendirmede aday uzman işçi alımı adaylarının taşıması gereken başlıca özellikler;

kgk-memur-alimi.jpg

KGK personel adaylarının 2020 ve 2021 yılları Kamu Personeli Seçme Sınavlarından herhangi birinden KPSS P1 veya KPSS P2 puan türlerinin herhangi birinden asgari 70 puana sahip olmaları ve başvuruda bulunan uzman personel adayları içinde en yüksek puana sahip 180 devlet personeli alımı adayları içinde bulunması,

Lisans Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölüm mezunu olmaları,

Uzman yardımcısı adaylığı sınavının düzenleneceği 2022 yılı Ocak ayı ilk günü ile adayların 36 yaşından gün almaması,

Adayların görevini devamlı yapmasına mani bir halinin olmaması şartları başlıca şartlar içindedır.

Kamu Gözetim Kurumu Sınavları Nasıl Düzenleniyor?

Kamu Gözetimi Kurumu kariyer kadrolarına yapacağı memur alımı yazılı ve sözlü olarak iki kademede yapılacak ve giriş sınavını yazılı uygulaması 15 Ocak 2021 tarihinde düzenleniyor.

Şartları taşıyan uzman yardımcısı adaylarının başvurularını 08 Aralık 2021 tarihi ile 22 Aralık 2021 tarihleri içinde e devlet üzerinde kamu gözetimi ve denetim standartları kurumu kariyer kapısı kamu işe alım ve kariyer kapısı “isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” yapılması gerekiyor.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu