Başvurular

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardımları, başvurular bölümümüzde Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Dünya Sağlık Örgütünün pandemi olarak ilan ettiği Koronavirüs, bununla birlikte dünya çapında olduğu gibi ülkemizde de bir ekonomik düzensizlik getirmiş, ihtiyaç sahibi sayısı artmıştır. Bu nedenle ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye devam eden kurumlardan bir diğeride Kayseri Büyükşehir Belediyesidir. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile il sınırları içinde yaşayan vatandaşlarına ulaşmayı amaçlamaktadır. Sosyal ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan, korunmaya ve bakıma ihtiyaç duyan çocuk, genç, yaşlı, mülteci yahut sığınmacı kişi veya gruplara yardım götürmeyi amaçlamaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardımları şu biçimde sıralanabilir:

 1. Sosyal Yardım Büfeleri
 2. Sosyal Destek Kartı
 3. Aşevi sıcak yemek yardımı
 4. Ev eşyası, çocuk bezi
 5. Kömür yardımı
 6. Yaşlılara evde sosyal destek hizmetleri
 7. Engelli yardımları
 8. Kaski İndirimleri

Şimdi de Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardımları hususundaki bu başlıklarımızı teker teker detaylandıralım.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Büfesi

Kayseri’de 52 mahallede bulunan 22 adet sosyal yardım büfesinde ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere günlük ekmek yardımı yapılmaktadır. Kayseri Büyükşehir Belediyesine  başvuru yapan ihtiyaç sahipleri sosyal incelemesini yapıldıktan sonra Sosyal Yardım Büfelerinden yardım almaya başlamaktadır. Sosyal Yardım Büfeleri ve adresleri şu biçimde sıralanabilir:

Sfakattepe Büfe Sfakattepe Mah. Semt Konağının Arkasında
Alsfakat Büfe  Alsfakat Mah. 6230.Sok. Argıncık Eski Beğendik Arkası
Ahievran Büfe  Ahi Evran Mahalle Muhtarlığı Binası
Cırgalan Büfe Cırgalan Mah. Cırgalan Parkının Sonunda
Yeni Mah. Büfe Yeni Mah. 3540. Sok. Salı Pazarı Yanı Hanımeli Parkı İçi
Barbaros Büfe  Barbaros Mah. Kaldırım Cad. İle Bağdat Cad. Bağlantı Yolunda
Ziya Gökalp Büfe  Ziyagökalp mah. Ege Cad. No:42 (Belediye Sosyal Tesisi Arkası)
Sahabiye Büfe Sahabiye Mah. Buyurkan Sok. Sahabiye Muhtarlığı Yanı
Uğurevler Büfe Uğurevler Mah. Muhtarlık Binasının Yanı
Zümrüt Büfe  Zümrüt Mah. Ufuklu Sok. Aşevinin Yanındaki Parkın Kenarı
Kayabaşı Büfe Kayabaşı Mah. 6310. Cad. Kayabaşı Semt Konağı Yanı
Yeşil Mah. Büfe Yeşil Mah. Yüksel Sok. No:50/B
Danişmentgazi Büfe Danişmentgazi Mah. Özben Sok. Süreyya Kreşi Yanı
Osmanlı Büfe Osmanlı Mah. Sırım Sok. Parkın Karşısı
Selçuklu Büfe Osmanlı Mah. Sırım Sok. Parkın Karşısı
Yunus Emre Büfe  Yunusemre Mah. Muhtarlık Binası Yanı
Oruç Reis Büfe Oruçreis Mah. Ayancık Cad. Okulun Önünde
Boztepe Büfe Boztepe Mah. Şehit Mahmut Şahin Cad. Muhtarlık Binası Önünde
Yenişehir Büfe Turgut Reis Mah. Lale Cad. Yağmur Pide Fırını Yanı
Fevziçakmak Büfe Fevziçakmak Mah. Yeşilırmak Cad. Zabıta Karakol Arkası Parkın İçi
Selçuklu Örnek Evi Büfe Selçuklu Mah. Bölükbaşı Sok. İğde Siteleri Arkası
Mimarsinan Büfe Mimarsinan Mah. Billur Cad. Mimarsinan Muhtarlığı Yanı

 

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Kayseri Belediyesi Sosyal Destek Kartı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardımları çok çeşitlidir. Dul, yetim, öksüz, engelli, eşi cezaevinde olan, eşi askerde olan, eşinden boşanmış ve maddi açıdan zorluk çeken bireylere sosyal destek kartı vermektedir. İhtiyaç sahiplerine 150 TL yüklü kartlar verilerek anlaşmalı market zincirlerinden alışveriş yapmaları sağlanmaktadır. Sosyal Destek Kartına Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına giderek veya ALO 183’ü arayarak başvuru uygulayabilirsiniz.

Sosyal Destek Kartları tek kullanımlık veya süresiz verilebilmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra Sivil Toplum Kuruluşları, valilikler, kaymakamlıklardan veya sosyal yardımlaşma vakıflarından yardım alıp almadığınız sorgulanır ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi sosyal inceleme uzman kişilerınca hane araştırması yapılır. Yapılan incelemeler neticesinde yardım almaya hak kazandığınız takdirde Sosyal Destek Kartınız verilecektir.

Kayseri Belediyesi geçtiğimiz yıl içinde 350 aile, kişi bazında 1260 insana aylık sosyal destek kartı verdiğini açıklamıştır. Ayrıca Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına başvuru yapan ve muhtaçlığı tespit edilen çölyak hastalarına da Glutensiz Sosyal Destek Kartı yardımında bulunmaktadır. Hastalar bu kartla özel beslenmeleri için gerekli gıdaları alabilmektedir.

Başvuru için adres:

Sahabiye Mahallesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı No: 15 Kocasinan / KAYSERİ Santral: 0(352) 222 89 60 Çağrı Merkezi:153

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bu yardımlarının bunun yanında Kayseri Büyükşehir Belediyesi il genelindeki 11 aşevinde ihtiyaç sahiplerine üç öğün minimum üç çeşit sıcak yemek vermektedir. Bilhassa 65 yaş üstü yaşlılar, engelliler başta olmak üzere ihtiyaç sahipleri başvurudan sonra aşevi sıcak yemek yardımından yararlanabilmektedir. Muhtaçlığı tespit edilen ailelere yapılan ev eşyası, çocuk bezi gibi yardımlar da Kayseri Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarındandır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi muhtaçlığı tespit edilen sığınmacı/mültecilere de kömür yardımı yapmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Vatandaşlara Yapılan Yardımlar

Kayseri il sınırları içinde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlar da Kayseri Büyükşehir Belediyesinin yardım ettiği kesim içinde bulunmaktadır. Kayseri’de yaşayan 65 yaş üstü ve bakıma muhtaç vatandaşlar başvuru yaptıkları takdirde Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardımları  ve hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Yapılan başvuru sonrası Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmet Uzmanı ve Psikolojik Danışman aracılığıyla incelemeleri yapılan başvuru sahiplerinin durumlarının uygun bulunması durumunda nakdi, ayni yardımlardan yararlanabildikleri gibi evde sosyal destek hizmetlerinden de yararlanabilmektedirler. Peki 65 yaş üstü vatandaşların yararlanabileceği Kayseri Büyükşehir Belediyesi Evde Sosyal Destek Hizmetleri nelerdir?

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 65 yaş üstü kişisel bakım ve temizliğini yapamayan vatandaşların kişisel bakım gereksinimlerini belediye adı altındaki ekiplerle gidermektedir. Bunun dışında yine Kayseri Büyükşehir Belediyesi adı altında çalışan hemşireler ihtiyaç duyan 65 yaş üstü vatandaşların genel sağlık kontrollerini yapmakta gerekli gördüğü durumlarda gerekli sağlık kuruluşlarına yönlendirmektedir. Ayrıca bay-bayan kuaför hizmeti, hasta nakil işlemleri, gerekli olduğu durumlarda basit tadilat onarım hizmetleri ve psikolojik destek hizmetleri de sağlamaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımları

Kayseri Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlara da bazı yardımlarda bulunmaktadır. Kayseri il sınırları içinde yaşayan engelli vatandaşları hem maddi hem psikolojik yönden desteklemeyi amaçlar. Kayseri Büyükşehir Belediyesi bu amaçla ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara akülü ve manuel tekerlekli sandalye, hasta yatağı, beyaz baston gibi yardımlarda bulunmaktadır. Bu yardımlardan yararlanmak için engelli kimlik kartı, engelli sağlık kurulu raporu gibi belgelerle engel durumunuzu belgelemeniz gerekmektedir.

Ayrıca %40 ve daha fazla engeli olan bireylere KASKİ aracılığıyla su %50 indirimli verilmektedir. Bu indirimden yararlanmak için de engel durumunuzu gösteren belgeyle KASKİ’ye müracaat etmeniz gerekmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru Şartları

 1. Kayseri ili içinde ikamet etmek
 2. Hane gelirinin, asgari ücretin 1/3 ündminimum olması
 3. Başvuru sahibinin herhangi bir sosyal güvencesinin olmaması
 4. Başvuru sahibinin sürekli olarak bir sabit gelirinin olmaması

Yukarıdaki şartları taşıdığınızı kafanızı yoruyorsanız sizler de Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardımları için başvuru uygulayabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardımları Sorgulama

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardımları için  sorgulama yapmak kolay. Bunun için e-devlet’i kullanabileceğiniz gibi  ALO 183’ten de bilgi alabilirsiniz. E-devlet üzerinden bilgi alabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İletişim Bilgileri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi iletişim yönünden bi hayli şeffaf bir belediyedir. Hem yardımlar için hem de yardımlarınızın sonuçları için bu iletişim detaylarını kullanabilirsiniz. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardımları ve detaylar için burayı tıklayarak iletişime geçebilirsiniz. Burada kayseri büyükşehir belediyesi beyaz masa, kayseri büyükşehir belediyesi şikayet hattı ve Kayseri büyükşehir belediyesi sosyal hizmetler daire başkanlığının da telefon bilgileri mevcuttur.

DİĞER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYERİNİN YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ.
Etiketler

kayseri belediyesi yardımları Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardımları

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu