Başvurular

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversite Hastanesi Sağlık Personeli Alımı 2022

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversite Hastanesi Sağlık Personeli Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversite Hastanesi Sağlık Personeli Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversite Hastanesi Sağlık Personeli Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversite Hastanesi Sağlık Personeli Alımı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversite Hastanesi sağlık personeli alımı için ilan paylaşımı yaptı. Yayınlanan kamu ilanları içerisine başvuru nasıl yapılacağı sunuldu. Lise mezunu adaylar bu alıma diğer hangi şartlarda başvuru yapacağı detaylarını sundu.

Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Adaylar başvurularını 23 Temmuz 2021 tarihi bitimine kadar Üniversitenin resmi web sayfası üzerinden yapacaktır. Başvuru esnasında mezuniyet belgesi, KPSS sonuç belgesi, tecrübe belgesi, SGK tescil ve hizmet dökümü ve ilave belgeleri sisteme okunaklı biçimde yüklenmesi gerekmektedir.

Diğer sağlık personeli alımı 1 kişi için başvuru şartları; Sağlık meslek lisesi mezunu, T.C. Sağlık Bakanlığı perfüzyonistlik yetki belgesi sahibi ve minimum 5 yıllık pediatrik ve erişkin perfüzyonistlik tecrübesi olması gerekmektedir.
Yerleştirme işlemi KPSS sıralamasına göre yapılacaktır. Adayların 2020 senesinde yapılan KPSS lise sınavında puanı yer alıyor olması istenmektedir. Her hangi bir kurum aracılığıyla emekli aylığı almıyor olma şartı bunun bunun yanında istenmektedir.

Hangi Yasal Dayanağı

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere; 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” ikaznca işlem yapılmaktadır. Karaman şehrine alım yaşanacaktir. Türkiye genelinden başvuru kabul ediliyor.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu