Başvurular

Kanal İstanbul Son Dakika 2021

Kanal İstanbul Son Dakika 2021, kamu ve özel başvuru bölümümüzde Kanal İstanbul Son Dakika 2021 nasıl yapılır bilgi verelim istedik. Kanal İstanbul Son Dakika 2021 ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

Kanal İstanbul Son Dakika 2021

Kanal İstanbul Son Dakika 2021

Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın temeli atıyoruz açıklamalarının sonrasında asırlık dev proje Kanal İstanbul nihayet başlıyor. Arnavutköy’ün  Sazlıbosna Mah. ve Başakşehir ilçesinin Şamlar Mah. aralığında kurulmuş şantiyede sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın katılımlarıyla  26 Haziran’da merasim yapılması bekleniyor. Kanal İstanbul Son Dakika açıklamaları gelmeye sürdürmekte. Ulaşımda çığır açan; Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Osmangazi Köprüsü gibi büyük projelerin sonrasında yapılacak Kanal İstanbul Projesi, Boğaz trafiğini rahatlatarak ülkeler arası ulaşımın da aksamadan devam etmesini yarayacak.

Kanal İstanbul Ulaşımda Devrim Olacak

Ulaşımda devrim Kanal İstanbul; Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü , Marmaray ve Osmangazi Köprüsü gibi devasa projelerin akabinde Kanal İstanbul Projesi, Boğazdaki trafiği düzenleyerek, ülkeler arası ulaşımın sekteye uğramadan sürdürülebilmesini yarayacaktır. Kanal İstanbul Son Dakika haberiyle dev projenin heyecanı başladı. Bilhassa bölgede yaşayanlar için bi hayli önem arzeden bir konu oldu. Uluslararası kamuoyunda da etkileri olmaya devam edecek.

Kanal İstanbul Temeli Ne Zaman Atılacak? 

Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan geçen hafta yaptığı Kanal İstanbul Son Dakika açıklamasında ilk köprü temelinin içinde olduğumuz bu ay yapıldığını söylemişti ve tarih olarakta 26 Haziran açıklamasında bulundu. Bölgede yaşayanlar çalışmadan bi hayli tatmin olduklarını açıkladıler.

Kanal İstanbul Projesi Nasıl Olacak?

Son dakika haberlerine  bakılacak olursa İstanbul Avrupa yakasında Karadeniz’den Marmara Denizi’ne uzanacak biçimde hedeflenen su yolu projesi Kanal İstanbul hattında yapılması hedeflenen köprüyle alakalı detaylar gelmeye başladı. 26 Haziran da temellerinin atılması beklenen köprü, (3. Boğaz Köprüsü dahil) “gergin eğik askılı” olarak Kuzey Marmara Otoyolu Projesi (bağlantı yolları dahil) Başakşehir- Bahçeşehir-Nakkaş Kesimi kapsamı içinde, Sazlıdere geçiş yarayacak biçimde yapımı sürdürülecektir. Toplamda tespit edilen uzunluk  1618m olacak olan ilk köprü, trafiğe 2×4 şerit şeklinde hizmet verecek. 46 metre platform alanı  olacak olan köprünün “Diamond” geometriyle dizayn edilmiş kuleleri, 196 metre yüksekliğe kadar çıkması amaçlanıyor.

Projeye Tepki, Çevreye Zarar Verecek mi?

Ekrem İmamoğlu’ndan da ‘Kanal İstanbul’ tepkisi gelmişti. Yetkililer her ne kadar devlet projesi desede bu bir seçim projesidir diyen İmamoğlu Beton Kanal tepkisini sürdürdü. Yetkililerden yapılan açıklamalara göre Dev proje çevreye zarar vermeyecek. Ormanlık alan içinden geçmediği için her hangi bir tahribata uğramayacağı açıklamalar içinde yer aldı. Toplam maliyeti 15 milyar dolar. Çılgın Proje hattı Üzerinde 6 köprü var; fiyata bunlar dahil, 5 yılda tamamlanması amaçlanıyor. 26 Haziran’daki temel atma merasimine Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları bekleniyor.

Kartal Devlet Hastanesi İş Başvurusu
    İstanbul Göztepe Şehir Hastanesi İş Başvurusu  

     Sakarya Devlet Hastanesi iş ilanlarına TIKLAYIN! 

     Bursa’da Evlere Ek İş Veren Firmalar    

    İstanbul’da Evlere Ek İş Veren Firmalar  

    Adana’da Evlere Ek İş Veren Firmalar   

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu