Başvurular

Kamu’ya Düz memur Alımı ve İtfaiyeci Alımı (5-7 Bin TL Maaş) 2022

Kamu’ya Düz memur Alımı ve İtfaiyeci Alımı (5-7 Bin TL Maaş) 2022, iş başvuruları bölümünde Kamu’ya Düz memur Alımı ve İtfaiyeci Alımı (5-7 Bin TL Maaş) ile ilgili bilgi aktaracağız. Kamu’ya Düz memur Alımı ve İtfaiyeci Alımı (5-7 Bin TL Maaş) ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kamu’ya Düz memur Alımı ve İtfaiyeci Alımı (5-7 Bin TL Maaş)

Kamu kurumu düz memur alımı ve itfaiyeci alımı ilanı yayınlandı. Adaylarda aranan şartlar ile birlikte başvuru şekli paylaşıldı. İşe alınacaklara 5-7 bin TL maaş verilecek. Alımı Alucra Belediye Başkanlığı yapacak.

Yerel Yönetimler sayfası üzerinden 1 düz memur alımı, 1 V.H.K.İ memur alımı, 2 zabıta memuru alımı, 2 itfaiye eri alımı yapılacağı açıklamaldu.

Zabıta ve İtfaiye Eri Alımı Başvuru Şartları

KPSS minimum 55 puan almış olma, önceden çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik yahut ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmama, erkeklerde minimum 1.67 metre, kadınlarda minimum 1.60 metre boyunda olma şartları aranıyor. Memur adayları için boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu içinde 10 kilogramdan fazla fark bulunmaması, minimum C sınıfı sürücü belgesine sahip olma şartları aranmaktadır. Önlisans sivil savunma, özel güvenlik ve koruma yahut itfaiyecilik ve yangın güvenliği bölümü mezunu olması gerekiyor.

Düz Memur Alım Başvuru Şartları

Önlisans düzeyinde eğitim veren meslek yüksekokullarının inşaat yahut inşaat teknikerliği programlarının birinden mezun olmak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası yahut mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğüne dair belgeye sahip olmak. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

VHKİ Başvuru Şartları

Fakültelerin iş idaresi ve iktisat yahut iktisat programlarının birinden mezun olmak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası yahut mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğüne dair belgeye sahip olmak.

Başvuru İşlemi Nasıl Yapılacak

Adaylar başvurularını 13 Ekim 2021 ile 15 Ekim 2021 tarihleri içinde mesai bitimine kadar (mesai günlerinde saat 08.00-17.00 içinde) Alucra Belediyesi (Mesudiye Mah. Hürriyet Cad. No: 272 Alucra/Giresun) adresinde bulunan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne müracaatlarını yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu