Başvurular

Kamuya 78 Şehirde 250 Uzman Devlet Personel Alımı 2022

Kamuya 78 Şehirde 250 Uzman Devlet Personel Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde Kamuya 78 Şehirde 250 Uzman Devlet Personel Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. Kamuya 78 Şehirde 250 Uzman Devlet Personel Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kamuya 78 Şehirde 250 Uzman Devlet Personel Alımı

Kamuya uzman işçi alımı için yeni resmi iş ilanları yayınlamaya sürdürmekte. Hazine ve Maliye Bakanlığı aracılığıyla yapılacak ülke genelinde 78 şehire görevlendirilerek işe alımı yapılacak olan 250 uzman yardımcısı alımı hususunda gerekli açıklamalar yayınlandı. Tablo kılavuz iler birlikte haberin sonunda yer alıyor.

Kariyer Uzman Yardımcısı Devlet Personel Alımı

HMB bünyesine yapılacak kariyer uzman yardımcısı A grubu kadrolara Defterdarlık Uzman Yardımcısı ünvanı ile personel atamaları yapılacak.

Yapılan bilgilendirmede uzman alımları için başvuru koşullarının taşınması dışında bakanlık aracılığıyla giriş sınavı yapılacak.

Yapılacak giriş sınavı Ankara da düzenlenecek ve giriş sınavı sözlü usulle yapılacak. Başvuru yaparak giriş sınavına katılmaya hak kazanan bireylere bakanlığın resmi internet sitesi adresi olan “hmb.gov.tr” adresi üzerinden ilan yapılacak bireylere yazılı bildirim yapılmayacak.

Defterdarlık Uzman Yardımcısı Kadroları Alım Şartları

Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı başvurusu için adayların sınavın düzenleneceği gün itibariyle 36 yaşından gün almamış olması,

Adayların lisans hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler mezunu olmaları,

Adayların 2020 yahut 2021 senelerinda tertip edilen KPSSP45, KPSSP46, KPSSP47, KPSSP48 puanlarından herhangi birinin asgari 70 olması gibi başlıca şartlar aranmaktadır.

HMB Kariyer Devlet Personel Alımı Başvurusu

Şartları taşıyan kariyer kamu işçi alımı adaylarının 31 Ocak 2022 tarihi ile 11 Şubat 2022 tarihleri içinde başvurularını “isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” internet adresi üzerinden yapmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu