Başvurular

Kamuya 7100 TL Maaşla Yeni Devlet Memur Alımları Başvurusu 2022

Kamuya 7100 TL Maaşla Yeni Devlet Memur Alımları Başvurusu 2022, iş başvuruları bölümünde Kamuya 7100 TL Maaşla Yeni Devlet Memur Alımları Başvurusu ile ilgili bilgi aktaracağız. Kamuya 7100 TL Maaşla Yeni Devlet Memur Alımları Başvurusu ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kamuya 7100 TL Maaşla Yeni Devlet Memur Alımları Başvurusu

Kamu kurumu aracılığıyla 7100 TL maaşla yeni devlet memur alımları yapılıyor. Yayınlanan ilana başvuru şartları ile birlikte şeklini sunduk. Hazine ve Maliye Bakanlığı 18 memur alımı nasıl yapacağını dile getirdik.

Müracaat adresi ve şekli nasıl olacak?

Memur alımına başvurusu yapacaklar 1 Temmuz 2021 yılı bitimine kadar hmb.gov.tr adresinden fotoğraflı form doldurularak ve istenen belgeler ile birlikte yapılması gerekiyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü A Blok Belge Yönetimi ve İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü 3. Kat 333 Nolu Oda Devlet Mah. Dikmen Cad. TBMM Karşısı Dikmen/ANKARA adresine şahsen yahut posta yoluyla yapılabilir.

Başvuru için öğrenim durumu gerekenler şöyle;

Lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekiyor.

Yukarıda sayılan öğrenimleri dışında mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği ile ilgili bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden minimum ikisini bildiğini belgelemesi gerekiyor.

Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş yahut askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut muaf yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu