Başvurular

Kamu Zabıta Alımı B Ehliyetli İlanı 2022

Kamu Zabıta Alımı B Ehliyetli İlanı 2022, iş başvuruları bölümünde Kamu Zabıta Alımı B Ehliyetli İlanı ile ilgili bilgi aktaracağız. Kamu Zabıta Alımı B Ehliyetli İlanı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kamu Zabıta Alımı B Ehliyetli İlanı

Kamu Zabıta Alımı Duyurusu

Türkiye genelinden başvuru kabul edilecek yeni kamu personeli alımı ilanı bilgisi verildi. Zabıta memuru alımı için kılavuz adayların ulaşımine sunuldu. B ehliyeti olan adaylar içinden Özalp Belediyesi bu alımı gerçekleştirecektir.

Başvuru tarihi ve şekli nasıl olacak?

Başvurusu kurum şahsen istiyor. Adaylar başvurularını 6 Aralık 2021’den 10 Aralık 2021 günü mesai bitimine kadar (mesai günlerinde saat 08:30-16:30 içinde) Mahmudiye Mahallesi Atatürk Caddesi No: 29 Özalp/VAN Adresinde Bulunan, Belediye Hizmet Binasının 2. Katında Yer Alan Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen yapmaları gerekmektedir.

Özel Başvuru Şartları

Öğrenim olarak lisans mezunu olması isteniyor. Lisans 2020-KPSS P3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında gösterilen puan çeşitlerinden, gösterilen asgari KPSS 70 puanını almış olmak.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik yahut ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde minimum 1.67 metre, boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu içinde (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik bölümünde gösterilen minimum B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. 

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu