Başvurular

Kamu Üniversitesi 93 Büro Personeli ve Sağlık Personeli Alacak 2022

Kamu Üniversitesi 93 Büro Personeli ve Sağlık Personeli Alacak 2022, iş başvuruları bölümünde Kamu Üniversitesi 93 Büro Personeli ve Sağlık Personeli Alacak ile ilgili bilgi aktaracağız. Kamu Üniversitesi 93 Büro Personeli ve Sağlık Personeli Alacak ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kamu Üniversitesi 93 Büro Personeli ve Sağlık Personeli Alacak

Kamu Üniversitesi 93 kamu personeli olarak büro personeli ve sağlık personeli alımı olarak yapılacak. İlana göre lise, önlisans ve lisans mezunu olması gerekiyor. Türkiye’nin her yerinden başvuru kabul edilecektir.

Kamu ilanları Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 4/B kapsamı içinde anlaşmali personel alımları yapılacak. Büro personeli alımı, hemşire, ebe, sağlık teknikeri, röntgen teknikeri ve psikolog branşlarında yapılıyor.

Başvuru Genel Şartları

2020 yılı KPSS sınavına girmiş olmak. (Lisans mezunları için KPSS P3, Ön lisans mezunları için KPSS P93, Ortaöğretim mezunları için KPSS P94 puanı esas alınacaktır. Adayların 2020 yılı KPSS puanının, başvurduğu nitelik kodunda aranan öğrenim şartına uygun olması gerekmektedir).

Başvuracak adayların, başvurduğu nitelik kodunun karşısında bulunan aranılan niteliklerin tamamını taşıyor olması ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumumun bulunmaması.

Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Böylelikle istihdam edilenler, hizmet anlaşmasi esaslarına aykırı hareket etmesi sebebiyle kurumlarınca anlaşmalerinin feshedilmesi yahut anlaşma dönemi içinde Bakanlar Kurulu Kararı ile tespit edilen istisnalar hariç anlaşmayi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden bu yana bir yıl geçmedikçe kurumların anlaşmali personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenlerin atamaları yapılmayacaktır.

Her ünvanın ayrı öğrenim durumu ve başvuru özel şartları yer alıyor. Adaylar kılavuz içerisine girerek verilen tabloyu incelemesi gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu