Başvurular

Kamu KPSS 60 Puanla İtfaiye eri ve zabıta memuru alım ilanı 2022

Kamu KPSS 60 Puanla İtfaiye eri ve zabıta memuru alım ilanı 2022, iş başvuruları bölümünde Kamu KPSS 60 Puanla İtfaiye eri ve zabıta memuru alım ilanı ile ilgili bilgi aktaracağız. Kamu KPSS 60 Puanla İtfaiye eri ve zabıta memuru alım ilanı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kamu KPSS 60 Puanla İtfaiye eri ve zabıta memuru alım ilanı

Kamu kurumu aracılığıyla minimum KPSS 60 puanla itfaiye eri alımı ve zabıta memuru alımı ilan edildi. Çanakkale Belediye Başkanlığı aracılığıyla çıkılan ilana başvuruların nasıl yapılacağı bilgisi verildi. Adaylarda aranan genel şartlar ile birlikte başvuru tarihleri sunuldu.

Başvurusun Alınma Şekli ve Tarihleri

Adaylar 23 Ağustos 2021 tarihinden 27 Ağustos 2021 tarihi mesai bitimine kadar, İsmetpaşa Mahallesi Demircioğlu Caddesi No:132 17100 ÇANAKKALE adresindeki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim edeceklerdir.

Boy ve kilo ölçümü sağlık personeli gözetiminde İsmetpaşa Mahallesi Demircioğlu Caddesi No:132 17100 ÇANAKKALE adresindeki Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğünde kurum doktoru aracılığıyla yapılacaktır.

Başvuru Özel Şartları

İtfaiyeci alımı 6 kişi; itfaiyecilik ve yangın güvenliği yahut sivil savunma ve itfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olması gerekiyor.

Zabıta alımı 3 kişi; yerel yönetimler, işletme / işletmecilik, iş idaresi, iş idaresi ve iktisat, yönetim ve organizasyon, iktisat, kamu yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olması gerekmektedir.

Zabıta memuru alımı 3 kişi; tıbbi laboratuvar, ilk ve acil yardım, mahalli idareler, mahalli idareler (zabıta) yahut yerel yönetimler önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olması isteniyor.

Zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde minimum 1.67 metre, kadınlarda minimum 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu içinde (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması istenmektedir. Boy ve kilo tespitleri belediye aracılığıyla yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu