Başvurular

Kamu KPSS 60 puanla 171 itfaiyeci zabıta memuru alımı duyurusu 2022

Kamu KPSS 60 puanla 171 itfaiyeci zabıta memuru alımı açıklamasu 2022, iş başvuruları bölümünde Kamu KPSS 60 puanla 171 itfaiyeci zabıta memuru alımı açıklamasu ile ilgili bilgi aktaracağız. Kamu KPSS 60 puanla 171 itfaiyeci zabıta memuru alımı açıklamasu ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kamu KPSS 60 puanla 171 itfaiyeci zabıta memuru alımı açıklamasu

Bugün yapılan kamu iş ilanı ile Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesine 171 itfaiyeci ve zabıta memuru kamu personelleri alımı yapacağını ilan etti.

Büyükşehir bünyesine alınacak personellerin tamamı kadrolu memur olarak çalışacak olup başvuru için başlıca şart ise KPSS puanı ve mezuniyet sahibi olmak.

Muğla Büyükşehir KPSS 50 puanlı 101 İtfaiye eri alıyor

Muğla Büyükşehir aracılığıyla yayına giren ilan ile alınacak 101 İtfaiye eri alımının şartları ve dağılımı şöyle;

25 İtfaiye eri 9 luk kadro ile önlisans İtfaiyecilik ve yangın güvenliği yada Sivil Savunma ve itfaiyecilik bölümü mezunları içinden, C sınıfı sürücü belgesi sahibi, P93 puanı minimum 60 olan kadın ve erkek adaylar başvuru yapabilecek.

Diğer bir ayrı grup 25 İtfaiyeci alımı ise GİH sınıfından 9’luk kadro ile bütün önlisans mezunlarının başvuru yapabileceği ve adayların minimum C sınıfı sürücü belgesi sahibi yalnızca erkek ve P93 puanı minimum 60 olan adaylar başvurabilecek.

Lise mezunu itfaiyeci alımı ise 51 kişi 10’luk kadro ile minimum C sınıfı sürücü belgesi sahibi olanlar, erkek ve P94 puanı minimum 50 olan adaylar içinden seçilecek.

zabita12.jpg

Büyükşehir KPSS 60 puanla 70 zabıta memuru alacak

Muğla Büyükşehir aracılığıyla yapılan bu iş ilanında 70 zabıta alımı mezuniyete göre dağılımı ise;

Lisans İ.İ.B.F iktisat, işletme, siyasal bilimler veya halkla ilişkiler mezunu 40 Zabıta Memuru alımı adayların B sınıfı sürücü belgesi sahibi KPSS P3 puanı en 60 olan kadın ve erkekler içinden Genel İdare Hizmetleri 9 luk kadroda alınacaklar.

Lisans Kamu Yönetimi yahut yerel yönetimler mezunu 8 Zabıta Memuru ise YDS puanı minimum C düzeyinde olan, B sınıfı sürücü belgesi olan, kadın ve erkek P3 puanı minimum 60 puan olan adaylar başvurabilecek.

22 Zabıta Memuru ise önlisans Mahalli İdareler, Yerel Yönetimler, Adalet Meslek Eğitimi, Adalet yahut Adalet Meslek Yüksekokulu Çevre Temizliği ve Denetimi, Güvenlik, Güvenlik ve Koruma, Özel Güvenlik Koruma, Kamu Güvenlik ve asayişinin sağlanması, Halkla İlişkiler bölümleri mezunu kadın ve erkek minimum B sınıfı ehliyeti olan, P93 puanı minimum 60 olan adaylar başvurabilecek.

Başvuru için adayların 2020 KPSS puanı esas alınacak

Muğla Büyükşehir işçi alımına başvuru yapacak adayların 2020 KPSS puanları yukarıda gösterilen puanlardan olması,

Adayların otuz yaşını doldurmamış olması şartları bulunmaktadır.

Muğla Büyükşehir kamu alımında başvuruları tamamı şahsen yapılacak

Muğla Büyükşehir kamu alımında başvurular 24 Mayıs 2021 tarihinde ekranlara gelecek olup 27 Mayıs 2021 tarihine kadar başvurular İtfaiye Dairesi Başkanlığı içinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi  Şube Müdürlüğüne müracaat ile başvurularını şahsen yapmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu