Başvurular

Kamu Kadrolu İtfaiye Eri, Muhasebeci, ve Tahsildar Alımı 2022

Kamu Kadrolu İtfaiye Eri, Muhasebeci, ve Tahsildar Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde Kamu Kadrolu İtfaiye Eri, Muhasebeci, ve Tahsildar Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. Kamu Kadrolu İtfaiye Eri, Muhasebeci, ve Tahsildar Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kamu Kadrolu İtfaiye Eri, Muhasebeci, ve Tahsildar Alımı

Kamu’ya kadrolu muhasebeci, itfaiye eri, muhasebeci ve tahsildar alımı yapacağını ilan etti. Kılavuz içinde boy, öğrenim, yaş ve KPSS şartları detayları sunuldu. Başvurusu nasıl ve nereye yapıldığını yazımızda sunduk.

Muhasebeci alımı: Üniversitelerin muhasebe ve denetim, muhasebe ve finansman, maliye lisans programlarının birinden mezun olmak.

Ekonomist alımı: Üniversitelerin iktisat, maliye, ekonomi ve finans, ekonomi-yönetim bilimleri lisans programlarının birinden mezun olmak.

Tahsildar alımı: Üniversitelerin işletme, muhasebe ve denetim, muhasebe ve finans yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak.

İtfaiye eri alımı: Üniversitelerin itfaiyecilik ve yangın güvenliği yahut sivil savunma ve itfaiyecilik ön lisans programlarının birinden mezun olmak. En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

kamu-personeli-alimi-hesap-isleri.jpg

Başvuru Genel Şartları

Öğrenimle alakalı olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında gösterilen çeşitlerinden minimum KPSS 60 puan almış olmak.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik yahut ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

kamu-mutemet-veznedar-alimi.jpg

Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesinde bulunan özel şartlara göre itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde minimum 1.67 metre, kadınlarda minimum 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu içinde (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

İtfaiye Eri unvanı için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

İtfaiye Eri kadrosuna başvuracak adaylar için sağlık yönünden kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları gerekiyor.

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Adaylar, başvuru esnasında istediğimiz belgeleri ile birlikte 13 Aralık 2021 gününden 17 Aralık 2021 günü mesai bitimine kadar (mesai günlerinde, saat 08.30-17.00 içinde) Karamanlı Belediye Yazı İşleri Müdürlüğü’ne (Karamanlı Belediyesi Hizmet Binası Pazar Mah. Burdur Cad. No:1 Karamanlı/BURDUR) müracaatlarını yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu