Başvurular

Kamu İşçi Alımı MEB Öğretmenevi Ardahan İŞKUR İlanları 2022

Kamu İşçi Alımı MEB Öğretmenevi Ardahan İŞKUR İlanları 2022, iş başvuruları bölümünde Kamu İşçi Alımı MEB Öğretmenevi Ardahan İŞKUR İlanları ile ilgili bilgi aktaracağız. Kamu İşçi Alımı MEB Öğretmenevi Ardahan İŞKUR İlanları ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kamu İşçi Alımı MEB Öğretmenevi Ardahan İŞKUR İlanları

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenevi işçi alımı ilanları nasıl yayına girdiği detaylarını haberimizin detay kısmında bir araya getirdik. MEB kamu işçi alımı Öğretmenevi İŞKUR ilanları ile Ardahan şehrine yapıyor. Üst yaş sınırı olarak 40 açıklanmıştır. Ülke genelinden başvuru kabul ediliyor.

İŞKUR Öğretmenevi Başvurusu Nasıl Yapılacak

Adaylar başvurularını 1 Kasım 2021 tarihi bitimine kadar Türkiye İş Kurumu üzerinden 00006369399 iş ilan numarası ile yapmaları gerekiyor. Elektronik ortamda başvuru yapılması istenmiştir. Detaylı bilgi bunun bunun yanında Ardahan Öğretmenevi Müdürlüğü ile iletişime geçilerek alınabilir.

retmenevi-personel-alimi.jpg

Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

Başvuru yapacak kişi 18 yaşını doldurmuş olması ve 40 yaşını bitirmemiş olması gerekiyor. Kamu personeli seçme sınavı KPSS den 60 puan istenmektedir. Fakültelerin gıda mühendisliği bölümü mezunu olması gerekmektedir. Bu alımda ikamet şartı zorunluluğu olmayıp, ülke genelinden başvuru kabul ediyor.

Başvuru yapanlar içinden nasıl bir işlem geçeceği şöyle;
Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda veya kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara açıklamalur. Durumlarını belgeleyemeyenler yahut yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır.

Listeden çıkarılan bireylerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada bulunan diğer bireyler dahil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce yahut sonra yapılabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu