Başvurular

Kamu ilanı: Trabzon B ehliyetli zabıta memuru alacak 2022

Kamu ilanı: Trabzon B ehliyetli zabıta memuru alacak 2022, iş başvuruları bölümünde Kamu ilanı: Trabzon B ehliyetli zabıta memuru alacak ile ilgili bilgi aktaracağız. Kamu ilanı: Trabzon B ehliyetli zabıta memuru alacak ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kamu ilanı: Trabzon B ehliyetli zabıta memuru alacak

Kamu ilanı: Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasından dile getirdi. B ehliyetli zabıta memuru alımı yapılacağı bilgisi verildi. Trabzon ili Arsin Belediye Başkanlığı adı altında çalıştırılmak üzere 2 kadroluk zabıta alımı yapılacaktır. 1 kadro zabıta memurluğuna başvurabilmek için adayların herhangi bir önlisans mezunu olması, KPSS puanı minimum 70 olması ve minimum B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir.

1 kadroluk diğer zabıta memuru alımı başvurusu için adaylar İktisat, İşletme, Maliye, Ekonomi, Kamu yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Yerel Yönetimler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinden birinden mezun olması, KPSS puanı minimum 70 olması ve minimum B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir.

Her iki kadro için de başvuracak adayların sınav tarihi itibariyle 30 yaşını aşmamış olmaları gerekmektedir. Yine adaların boy-kilo endeksleri Arsin Belediyesi aracılığıyla kontrol edilecektir. Erkek adayların minimum 1.67 metre, kadın adayların ise minimum 1.60 metre boyunda olması, boylarının 1 metresinden fazlası ile kilosu içinde 10 kilo fazla yahut eksik çıkmaması gerekmektedir.

kamu-zabita.jpg

Adaylarda aranan genel nitelikler ise; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamudan yasaklanmamış olması, 1 yıl ve üzerinde hapis cezası almamış olması, erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin bulunmaması ve görevi için herhangi bir engelinin bulunmaması gerekmektedir.

Başvuru tarihi ve istenen belgeler:

Trabzon ili Arsin Belediyesine yapılacak bu alımın başvuru tarihleri 10 Mayıs 2021 den 14 Mayıs 2021 günü saat 17.00a kadardır. Adayların başvuru için ilk kez Arsin Belediyesinden yahut belediyenin resmi internet sitesinden temin edecekleri başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Daha sonra bu forma nüfus cüzdanı fotokopisi, diploma fotokopisi, KPSS çıktısı, askerlik belgesi, görevine engeli olmadığına dair beyanı, sürücü belgesi fotokopisi, son altı ay içinde çekilmiş 3 adet fotoğraf eklemeleri gereklidir. Yine adayların bu belgelere dair nüfus cüzdanı, diploma, sürücü belgesi gibi evrakların aslını da yanlarında bulundurmaları gereklidir.

Belediye aracılığıyla verilen ilanda başvuruların yalnızca şahsen alınacağı açıklanmıştır. Posta yahut e-posta aracılığıyla yapılan başvurular geçersiz sayılacağı da açıklanmıştır.

Sınava girmeye hak kazanan aday listesi 21 Mayıs 2021 tarihinde belediyece açıklamalacak olup 25 Mayıs 2021 tarihinde adaylara sözlü ve uygulamalı sınav yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu