Başvurular

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Kurumu Kamu Personel Alım Sınavı 2022

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Kurumu Kamu Personel Alım Sınavı 2022, iş başvuruları bölümünde Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Kurumu Kamu Personel Alım Sınavı ile ilgili bilgi aktaracağız. Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Kurumu Kamu Personel Alım Sınavı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Kurumu Kamu Personel Alım Sınavı

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Kurumu Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Sınava nasıl başvuru yapılır?

Başvurular, internet üzerinden “ http://www.kgk.gov.tr” adresinde bulunan başvuru formunun doldurulması ile yapılacaktır.

Bağımsız Denetçilik Sınavına müracaatlar 13 Eylül 2021 tarihinde başlayıp 27 Eylül 2021 tarihinde saat 23.59 da sona erecektir.

Sınava kimler başvurabilir?

Sınava; hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilgiler bölümlerinden minimum lisans düzeysinde mezun olan bireyler başvuru yapabilecek.

Sınavın yeri ve tarihi

Bağımsız Denetçilik Sınavı 14 Kasım 2021 tarihinde Ankara ve İstanbul’da yapılacaktır. Sınav yeri ve saati sınav tarihinden 15 gün önce Kurum internet sitesinde açıklamalacaktır.

Sınav Konuları

Sınav, aşağıdaki konulardan yazılı test şeklinde yapılacaktır.

Muhasebe,

Muhasebe Standartları,

Kurumsal Yönetim İlkeleri ve Finansal Yönetim,

Denetim,

Genel Hukuk Mevzuatı,

Sermaye Piyasası, Bankacılık, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Mevzuatı,

Sınavın Geçersiz Sayılacağı Durumlar

Sınava girenlerden;

a) Sınavda kopya çektiği yahut verdiği,

b) Sınava kendi yerine başkasının girdiği,

c) Sınav kaidelerinı ihlal ettiği, tespit edilenler ile gerçek dışı beyanda olduğu yahut sınava girme şartlarını taşımadığı sonradan tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

Sınav Ücreti

Sınava katılmak isteyenlerin, sınava girecekleri her bir konu için 150 TL sınav fiyatını başvuru esnasında kredi kartından online olarak ödemeleri gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu