Başvurular

Kamu Alımı!DHMİ 24 Personel Alımı Yapıyor 2022

Kamu Alımı!DHMİ 24 Personel Alımı Yapıyor 2022, iş başvuruları bölümünde Kamu Alımı!DHMİ 24 Personel Alımı Yapıyor ile ilgili bilgi aktaracağız. Kamu Alımı!DHMİ 24 Personel Alımı Yapıyor ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kamu Alımı!DHMİ 24 Personel Alımı Yapıyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü aracılığıyla yayına giren kamu personeli alım ilanı ile kurumun taşra birimlerinde çalıştırılmak üzere Asistan Hava Trafik Kontrolörü ünvanıyla 24 kişi alımı yapılıyor. Yapılacak kamu alımında adayların 06 Eylül 2020 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden minimum 70 puan almış olması gerekmekte ve yapılacak olan seçme sınavı ile alımlar yapılacak.

Alınacak kamu personelleri Ağrı iline 3, Bingöl iline 3, Elazığ iline 3, Gökçeadaya 2, Hakkari 4, Iğdır 2, Muş 1, Siirt 2, Şırnak 3, Van iline 1 kişi olarak yapılacak.

DHMİ Sınavına Kimler Katılabilecek?

Düzenlenecek olan seçme sınavına katılacak adayların;

Türk Vatandaşı olması,

Kamu haklarından mahrum bulunmaması,

18 yaşını tamamlamış olması,

 Askerlik durumu itibariyle askerlikle ilgisi bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş bulunması veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olması,

Son başvuru tarihi saygınlığıyla, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesi ikaznca KPSSP3 puan türünden yetmiş ve üzeri puan almış olması şartları bulunmaktadır.

dhmi12.jpg

Bu Kamu Alımına Nasıl Başvurulacak?

Adaylar içinden Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünce açıklamalan pozisyonların rakamının 5 (beş) katı kadar aday KPSSP3 puanı en yüksekten başlamak üzere bilgisayar destekli Seçme Sınavına yahut yazılı sınava çağırılacak.

Adaylar bilgisayar seçme sınavı yahut yazılı sınavda almış oldukları puan sırasına göre sözlü sınava çağırılacak.

Kamu alım sınavına girmek isteyen adaylar için başvurular başlamış olup 26 Şubat 2021 tarihine kadar isbasvuru.dhmi adresinden başvurmaları gerekmekte. Şahsen ve posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu