Başvurular

Kamu 70 Zabıt Katibi ve Mübaşir Alımı 10-20 Ağustos Başvurusu 2022

Kamu 70 Zabıt Katibi ve Mübaşir Alımı 10-20 Ağustos Başvurusu 2022, iş başvuruları bölümünde Kamu 70 Zabıt Katibi ve Mübaşir Alımı 10-20 Ağustos Başvurusu ile ilgili bilgi aktaracağız. Kamu 70 Zabıt Katibi ve Mübaşir Alımı 10-20 Ağustos Başvurusu ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kamu 70 Zabıt Katibi ve Mübaşir Alımı 10-20 Ağustos Başvurusu

Kamu Zabıt Katibi ve Mübaşir Alımı Duyurusu

Danıştay Başkanlığı Ankara merkeze yerleştirmek üzere zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, şoför, hizmetli, bulaşıkçı ve programcı olmak üzere 70 kadro için ilan paylaşımı yaptı. Lise, önlisans ve lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek.

Alım Branşlara Göre Kadro Dağılımı

30 (otuz) Zabıt katibi, 5 (beş) teknisyen (bilgisayar ve inşaat), 30 (otuz) destek personeli (hizmetli, garson, bulaşıkçı ve şoför), 1 (bir) mübaşir, 4 (dört) programcı alınacaktır.

Başvurusu Nasıl Yapılacak

Adaylar başvurularını 10 Ağustos 2021 Salı günü ekranlara gelecek olup 20 Ağustos 2021 Cuma günü sona erecektir. İşlem yapılacak Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi olarak yayınlanmıştır.

Mübaşir pozisyonunda çalıştırılacaklar için başvuru şartları;

En az lise yahut dengi okul mezunu olmak.

Programcı Pozisyonunda Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları
Yükseköğretim kurumlarının bilgisayar programcılığı ile alakalı bölümlerinden minimum önlisans düzeyinde mezun olmak. (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan bilgisayar Programcısı sertifikası yahut Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı kurslardan yahut yükseköğretim kurumlarından alınmış Bilgisayar Programcısı Sertifikası istenmeyecektir.)

Yukarıda sayılanlar dışında, diğer fakülte yahut yüksekokullardan mezun olanların Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı Bilgisayar Programcısı sertifikasına yahut Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı kurslardan yahut yükseköğretim kurumlarından alınmış Bilgisayar Programcısı Sertifikası sahibi olmak. (Eğitimi sırasında herhangi bir bilgisayar programlama dili içeren bilgisayar programlama dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylardan bilgisayar programcısı sertifikası istenmeyecektir.)

C Programlama, C++ Programlama, C# Programlama, Java Programlama dillerinden herhangi birini bilmek. İngilizce dilinde, Yabancı Dil Sınavından (YDS) minimum (D) düzeyinde puan almış olmak yahut dil yeterliliği yönünden buna denkliği kabul gören ve uluslar arası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşkıymetlikleri ve geçerlilik süresi ile alakalı ÖSYM’nin bu ilanın son başvuru tarihi saygınlığıyla geçerli olan “Yabancı Dil Sınavları Eşkıymetlikleri” ile ilgiliki kararı esas alınacaktır.)
e) Yabancı dil sınav sonuçları (5) yıl süreyle geçerlidir. Bu sürenin bitiminde yeniden sınava girmeyenlerin yabancı dil bilgi düzeyi (D) düzeyi olarak kabul edilir.

Hizmetli Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

En az lise yahut dengi okul mezunu olmak.

Bulaşıkçı Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

En az lise yahut dengi okul mezunu olmak.

Garson Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

Turizm Meslek Yüksekokullarının alakalı bölümü yahut meslek lisesi ve dengi okulların otelcilik, turizm otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik, turizm, turizm endüstrisi servis hizmetleri bölümlerinden mezun olmak yahut lise ve dengi okullardan mezun olup, garson bonservisine yahut 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu ikaznca alınmış ustalık yahut kalfalık belgesine sahip olmak yahut garsonluk mesleğinde iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek. (Garson bonservisine sahip olanlar ile “Garson” statüsünde iki yıl çalışmış olanların; Sosyal Güvenlik Kurumlarına prim ödemek suretiyle Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesini ibraz etmeleri zorunludur.)

Şoför Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

En az lise yahut dengi okul mezunu olmak. (D) ve (DE) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikte, 2016 senesinde yapılan düzenlemeler sonucu (D) ve (DE) sınıfı sürücü belgesine karşılık gelen (E) sınıfı sürücü belgesine sahip olan adaylar da başvurabilir.)

Zabıt Kâtibi Pozisyonunda Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

Fakülte yahut Yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesinden mezun olmak yahut diğer lise ve dengi okulların ticaret yahut bilgisayar bölümlerinden mezun olmak. (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo yahut bilgisayar sertifikası istenmeyecektir)

Yukarıda sayılanlar dışında, minimum lise yahut dengi okul mezunu olup, en son başvuru tarihi saygınlığıyla Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı yahut kamu kurum ve kuruluşlarınca tertip edilen kurslar sonucu verilen daktilo veya bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (Eğitimi sırasında zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar/daktilo dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylardan bilgisayar/daktilo sertifikası istenmeyecektir.)

Yapılacak uygulama sınavında, sınav komisyonunca belirlenecek metinden bilgisayar ile imla kaidelerina ve noktalama işaretlerine uygun olarak, yanlışsız, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada minimum doksan kelime yazabilmek.

Teknisyen Pozisyonunda Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

Bilgisayar Teknisyeni için; Endüstri Meslek Liseleri, Teknik Liseler, Anadolu Teknik Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri ve Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin; Bilgisayar bölümlerinden mezun olmak.

İnşaat Teknisyeni için; Endüstri Meslek Liseleri, Teknik Liseler, Anadolu Teknik Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri ve Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin; İnşaat Teknolojisi alanına dahil; beton çimento ve zemin teknolojisi, restorasyon, yapı yalıtım, ahşap doğrama kaplama, betonarme demir kalıp ve çatıcılık, yapı dekorasyonu, duvarcılık, yapı yüzey kaplama bölümlerinden mezun olmak.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu