Başvurular

Kahramanmaraş En Az Lise Mezun 12 İtfaiye Eri Alacak 2022

Kahramanmaraş En Az Lise Mezun 12 İtfaiye Eri Alacak 2022, iş başvuruları bölümünde Kahramanmaraş En Az Lise Mezun 12 İtfaiye Eri Alacak ile ilgili bilgi aktaracağız. Kahramanmaraş En Az Lise Mezun 12 İtfaiye Eri Alacak ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Kahramanmaraş En Az Lise Mezun 12 İtfaiye Eri Alacak

Kahramanmaraş 12 itfaiye eri alımı ilanı yayınlandı. Büyükşehir Belediye ilanına göre minimum lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilir. İtfaiye eri alımı başvuru şartları ve şekli kılavuz halinde adayların ulaşımine sunuldu.

Adaylarda Aranan Özellik ve Şartları

1) Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise yahut dengi okul) mezun olmak, minimum (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

2) Meslek Yüksekokullarının elektrik, makine ve inşaat ön lisans programlarının birinden mezun olmak, minimum (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

3) Meslek Yüksekokullarının sivil savunma ve itfaiyecilik, itfaiyecilik ve yangın güvenliği yahut ilk ve acil yardım ön lisans programlarının birinden mezun olmak, minimum (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için en son mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle alakalı olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan çeşitlerinden, asgari KPSS puanı almış olmak.

Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde minimum 1.67 metre, kadınlarda minimum 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu içinde (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Sağlık yönünden kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olması. 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik bölümünde gösterilen minimum (B) yahut (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvuru Süreci ve Tarihleri

Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için; 14 Şubat 2022 ile 18 Şubat 2022 tarihleri içinde belgeler ile birlikte sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yaptırmak üzere Yunus Emre Mahallesi İsmet Karaokur Bulvarı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Onikişubat/ Kahramanmaraş adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu