Başvurular

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu, başvurular bölümümüzde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ile alakalı ayrıntıları makalemizde bulacaksınız.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

?

Kahramanmaraş Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Pek çok büyükşehir belediyesi gibi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi de sosyal yardımlarının farklı kategorilere yayılması, farklı projelerle gün geçtikçe daha çok insana ulaşılması ve tabi ki tüm il genelinde yoksul bireylere destek olmasıyla göze çarpmaktadır.

Sizler için çeşitli yollarda halkına yardım eli uzatan Kahramanmaraş Belediyesi sosyal yardımları ile ilgili tüm araştırılanlere ışık tutuyoruz. Artık siz de Kahramanmaraş Belediyesi yardım başvurusu ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenebilir ve çok daha rahat biçimde gereksinimlerinizın karşılanmasını sağlayabilirsiniz.

Kahramanmaraş Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Kahramanmaraş Belediyesi’nin ihtiyaç sahiplerine ulaşmak ve destek olmak için birden fazla farklı yardım kalemi bulunmakla birlikte, özellikle Derman Kart başvurusu birden fazla ihtiyaç sahibi vatandaşın sözü edilen yardımlarına ulaşımini kolaylaştırmaktadır. Bu kartı alan vatandaşlar istediği marketten bütçelerine göre alışveriş yapabilmekte, bireylerin iş ve kazanç durumu incelendikten sonra mahalle muhtarlıklarınca da durum onayı sağlanmakta ve kart Belediye yetkilileri aracılığıyla ulaştırılmaktadır. Pos cihazları olan yerlerde kullanılabilen bu kart ile hem manav gibi esnaflardan hem de marketlerden alışveriş yapılabilir. Derman Kart içinde 250 TL bakiye olduğunu eklemek bu noktada faydalı olacaktır.

Kahramanmaraş maddi yardım başvurusu yapanların kış aylarında yakacak gereksinimlerini karşılamak adına yine Derman Kart uygulamasına başvurulmaktadır. Belediye, soğuk havalar için odun yardımlarını bu karta yüklenen bakiyelerle gerçekleştirmektedir.

Pek çok belediyenin sürdürdüğü uygulamalar içinde bulunan doğum yardımları, yine Kahramanmaraş Belediyesi yardımları içinde da bulunmaktadır.  “Hoş geldin Bebek” yardımı olarak adlandırılan bu paket yardımının içinde süt arttırıcı çay, süt, biberon, zıbın ve ateş ölçer gibi farklı ekipmanlar ile malzemeler bulunmaktadır.

İhtiyaç sahibi ailelere dağıtılan erzak paketleri de yine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yardımları içinde özel bir yere sahip olmakta, tüm belediyeler aracılığıyla yapılmakta olan bu gıda paketi sevkiyatları ile birden fazla ailenin evinde aylık yemek masrafları bir hayli düşürülmektedir. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapanların onay alması halinde ev eşyalarındaki eksikleri gidermesi de olabilecekdür. Belediye’ye bağlı olarak hizmet veren Eşya Toplama ve Dağıtım Merkezi tüm düşük gelirli vatandaşlara giyecek, ayakkabı, koltuk, soba, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi ev ve giyim eşyalarını elde etmelerine aracı olmaktadır. Yine Toplama ve Dağıtım Merkezi gibi giyim eşyaları sağlayan, fakat asıl amacı vatandaşların gıda gereksinimini karşılamak olan Şehr-i Nimet Gıda Bankası da Belediye’ye bağlı olarak çeşitli erzak ve giyecek sevkiyatları yapmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları kapsamı içinde gerçekleştirilen bir diğer önemli destek de öğrencilere verilen burslar olmakta, yaşlılara bağlanan aylık gibi bir diğer önemli maddi yardım da öğrenci bursları olmaktadır. Ayrıca öğrenciler görevli personele teslim ederek çamaşırhanede çamaşırlarını ücretsiz olarak yıkatabilmekte, bu ücretsiz ve öğrencilere özgü işletmelerde kurutma ile ütü hizmetleri de bulunmaktadır.

Kahramanmaraş yardım dernekleri ve personelleri aracılığıyla gerçekleştirilen bakım ve sağlık hizmetleri de Belediye’nin çalışmalarında geniş bir paya sahip olmakta, sağlık hizmetleri kapsamı içinde ücretsiz biçimde hasta bezi, tekerlekli sandalye, işitme cihazı yahut sonda cihazı gibi medikal ürünler ulaştırılmaktadır.

Kahramanmaraş Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Bahsi edilen tüm yardımlara başvuruda bulunmak için ilk kez bazı kriterlerin karşılanması gerekmektedir. Tüm Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu kategorilerinde öncelikli grup yoksul ve muhtaç bireyler olmakta, hanedeki tüm vatandaşların aylık gelirinin asgari ücretin üçte birindminimum olması halinde başvuru yapılabilmektedir.

Hasta bezi almak içinse ek olarak 2 yaşını doldurmuş ve raporla beze ihtiyacı olduğu ispatlanmış bireylerin başvurması gerekmekte, yine ihtiyaç sahibi vatandaşların beş yılda bir alınan engellilik raporlarını teslim etmesi halinde aylık 120 adet hasta bezi ile manuel veya akülü tekerlekli sandalye alma hakkı bulunmaktadır. Buradan da anlaşılabileceği gibi yoksul ve muhtaç durumda olan herkes Kahramanmaraş Belediyesi yardım başvurusu yapabilmekte, fakat talep edilen yardıma bağlı olarak sunulması gereken belgeler değişkenlik göstermektedir. Misal verilecek olursa ‘’Hoş geldin Bebek’’ paketini alabilmek için ailenin maddi yetersizlik içinde olduğunu beyan etmesinin yanında doğum kartını da göstermesi gerekmektedir.

Kahramanmaraş Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kahramanmaraş Belediyesi’ne yapılan yardım başvuruları için merkezde bulunan binayı ziyaret etmeniz ve gereksinimlerinizı ifade ederek size verilen alakalı formu doldurmanız, ek olarak kimlik, tapu, ikametgah gibi belgeleri sunmanız gerekir. Lakin son haftalarda birden fazla belediyenin tercih ettiği online başvuru ile bu işlemler çok daha kolay ve bi hayli hızlı olabilir. Online Kahramanmaraş Belediyesi sosyal yardım başvurusu için https://ebelediye.kahramanmaras.bel.tr/internetbasvuru.php adresine tıklamanız ve size dair bilgileri doğruluğundan emin olarak doldurmanız gerekmektedir. Diğer tüm ayrıntıları online olarak öğrenmek ve iletişim detaylarını detaylı biçimde görüntülemek içinse https://kahramanmaras.bel.tr/ şeklindeki resmi web sitesi adresine tıklanabilir.

Elbette Belediye’ye yahut internete ulaşımi olmayanların Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nı arayarak da Kahramanmaraş Belediyesi sosyal yardımları ile ilgili bilgi alma ve başvuruda bulunma hakkı söz konusudur.  Ek olarak yine aynı birime talep iletmek için [email protected] şeklindeki mail adresine ileti yazılması olabilecekdür.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

İster online ister yüz yüze başvuruda bulunun, her durumda Kahramanmaraş Belediyesi hem isteklerinizin detayını öğrenebilmek hem de iletişim bilgileri gibi önemli bilgileri derleyebilmek için sizden bir başvuru formu doldurmanızı isteyecektir. Kahramanmaraş Belediyesi yardım başvuru formu aracılığıyla tüm bilgilerin daha düzenli ve pratik biçimde sorgulanması olabilecek olmakta ve sürece hız kazandırılmaktadır. Burada unutulmaması gereken ise formda beyan edilen bilgilerin resmi kayıtlar yahut adreste inceleme ile kesinleştirildiği ve başvuru adayı aracılığıyla tamamen doğru aktarılması gerektiğidir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Pek çok vatandaş için başvuru sonrasında Kahramanmaraş Belediyesi yardım sorgulama işlemleri bi hayli önemli olmakta, sürecin hangi etapta olduğu yahut nasıl neticeye eriştiğini öğrenmek isteyenlerin yine başvuru için kullanılan telefon numaralarını, mail adreslerini yahut web sitesi linklerini kullanması olabilecekdür. Ayrıca yine başvuruda da geçerli olduğu gibi sorgulama işlemleri için de Belediye’ye ait Sosyal Yardım Daire Başkanlığı’na bizzat ulaşılabilir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kahramanmaraş Belediyesi yetkililerinden evde bakım yahut ev onarımı gibi hizmet yardımları almak için 444 38 33 numaralı telefonu aramanız yeterli gelmektedir. Diğer yardım türleri ile ilgili ise hem bilgi almak hem de Kahramanmaraş Belediyesi yardım başvurusu yapmak için 444 46 11 numaralı hattı tuşlamanız gerekir. Direkt olarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne ulaşmak içinse telefon numarası (0344) 224 15 60-61 şeklindedir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Kahramanmaraş Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren değişik birimler, düzenli ve aylık gıda yardımlarının bunun yanında tek seferlik erzak kolileri de sevkiyatını üstlenmektedir. Yardım başvurusunda bulunulması ve yoksulluğun veya sağlık gibi nedenlerden dolayı geçim sıkıntısı meydana geldiğinın beyan edilmesi halinde Belediye erzak kolilerini ulaştırabilir.

Ek olarak Kahramanmaraş Belediyesi gıda yardımı kapsamı içinde aşevinde yapılan yemeklerin haftanın 7 günü boyunca dağıtılması da olabilecek olmakta, sanayi bölgesinde kurulan sevkiyat noktaları ise haftada 6 gün ücretsiz çorba sevkiyatı yapmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Sosyal kart uygulamasından faydalanan ve bu sayede ihtiyaç sahibi vatandaşlara onurunu zedelemeden maddi yardımda bulunan Kahramanmaraş Belediyesi para yardımı yapmasına aracı olan bu karta Derman Kart demektedir. İçerisinde 250 TL bakiye bulunan Derman Kart için yoksulluk belgesiyle birlikte başvuru yapılması gerekmekte, başvurusu onaylanan hanelere iletişim bilgilerinden ulaşılarak kartı teslim edilmekte ve bu karta pos cihazının olduğu her yerden alışveriş yapılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu