Sağlık

Kabak Detoksu Zararları ve Faydaları – Bu Tarif İle Zayıflamak Mümkün

Kabak Detoksu Zararları ve Faydaları – Bu Tarif İle Zayıflamak Mümkün, sağlık bölümümüzde Kabak Detoksu Zararları ve Faydaları – Bu Tarif İle Zayıflamak Mümkün ile alakalı bilgi aktaracağız.. Kabak Detoksu Zararları ve Faydaları – Bu Tarif İle Zayıflamak Mümkün ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Kabak Detoksu Zararları ve Faydaları – Bu Tarif İle Zayıflamak Mümkün

Kabak detoksu zararları ve faydaları hususundan önce bu uygulamanın ne olduğundan bahsedilmelidir. Son zamanlarda fazlası ile tercih edilen etkili yöntemlerden biri olma özelliğini taşır. Her ne kadar faydalı bir uygulama olsa da doğru bir biçimde yapılmadığı takdirde kabak detoksu zararları ortaya çıkacaktır.

Kabak detoksu nedir sualinin yanıtında baş rolü kabak oynar. Kabak içinde;

Gibi önemli mineralleri barındırdığından bi hayli kıymetli bir besin olma özelliği taşır. Bu detoks isminden de anlaşılacağı üzere kabak ağırlıklı bir zayıflama uygulamasıdır ve bu besin ile birlikte zayıflama hususunda önemli adımlar atmak olabilecekdür.

Yoğurtlu kabak faydaları ile bilinen bir karışımdır ve kabak yoğurt – salata ikisi ile birlikte kullanıldığında bi hayli etkilidir. Kabak detoksu faydaları yönünden değerlendirildiğinde, çoğunlukla su içerdiğinden gönül rahatlığı ile tüketilebilen bir sebzedir.

3 günlük kabak detoksu uygulanmasında sabah ve akşam kabak tüketimi gerçekleşir. Bundan dolayı protein eksikliğinin giderilmesi yönünden, protein değeri yüksek bir kahvaltı tavsiye edilir. Bunun için kahvaltıda 2 yumurta ve 1 dilim tercih edilir ise, bu yöntem çok daha yüksek işe yarayacaktır.  Ara yemeklerde meyve tüketimi (günde 2 meyve) de bu uygulamanın çok daha etkili olmasını yarayacaktır.  

Birçok yararı bulunan Kabak detoksunun yukarıda bir çok vitamini ve minerali barındırdığından bahsetmiştik. Bu etkenlerin bunun yanında antioksidan yönünden zengin olması ile bilinir. Aynı zamanda;

Gibi faydaları mevcuttur.

Kabak detoksu faydaları içinde kilo vermenin olduğunu da söylemiştik. Nitekim bu yöntemin tercih edilmesinin en önemle nedenleri içinde kilo verdirme özelliği gelmektedir. Tabi bu konu ile ilgili akademik bir çalışma söz konusu değildir. Kalori değeri düşük besinler içinde olduğu için kilo vermede etkili olmaktadır.

Zayıflama hususunda etkili bir silah olan Kabak detoksu 3 gün uygulanmalıdır. Bu zayıflama programı boyunca kabak ağırlıklı bir beslenme olduğu için 3 günden fazla sürdürülmemelidir. Bu programa 3 gün boyunca uyulduğu takdirde günlük 800 kalorinin aşağısında kalori alınır. Erkekler için günlük kalori alma değeri 1500’ken, kadınlar için 1200’dür. Bundan dolayı kabak detoksu zararları daha çok programın süreci ile alakalıdır. Gebelikte ve adette kabak detoksu zararlı olabilir. Bundan dolayı mutlaka bir uzmana danışılması gerekir.

Kabak detoksu tarifi öncesinde, programın daha etkili olması için yağda pişirilmesi tavsiye edilir. Kabakların kızartılması ise diyetisyenler aracılığıyla önerilmemektedir. Kabak detoksu zayıflatır mı? Sorusuna evet cevabı alınması için kızartmanın yerine getirilmemesi önem taşır. Nitekim bu zayıflamak isteyenler için kabak detoksu yapanlar için olumsuz bir etkide bulunur. Bu uygulama boyunca öğle ve akşam yemeğinde kabak yemeğinin tüketilmesi gereklidir.  Kabak detoksu tarifi için;

Gerekli malzemeler:

Nasıl Hazırlanır?

Kabak detoksu tariflerinden birisi de aşağıdaki gibidir;

Yapılışı:

Bu tarifler uygulanırken 3 gün boyunca yalnızca 3 ana öğün olarak beslenmelidir. 3 de ara öğün olmalıdır. Her gün minimum 2 litre su tüketimi yapılmalıdır ve şeker içeren besinlerden uzak durulmalıdır. Her gün yürüyüş yapılmalı ve ara yemeklerde metabolizmayı hız kazandıran içecek ve yiyeceklerden olabilecek olduğunca faydalanılmalıdır ( bitki çayları, 1 adet meyve,  kuruyemiş(yarım avuç), zencefil çayı gibi.).

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu