Başvurular

JGK Bin 640 Astsubay Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak 2022

JGK Bin 640 Astsubay Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak 2022, iş başvuruları bölümünde JGK Bin 640 Astsubay Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak ile ilgili bilgi aktaracağız. JGK Bin 640 Astsubay Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

JGK Bin 640 Astsubay Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak

Astsubay olmak isteyenler dikkat. Bin 640 kişilik kadroya astsubay alımı Jandarma Genel Komutanlığı yapacak. Kılavuz halinde sunulan şartlarda adaylar başvurularını nasıl yapacağını siz değerli okurlarımıza sunduk. İşte astsubay alımı başvuru şekli ve izlenecek yolları şöyle.

Jandarma alımına başvuru yapacak adaylar 28 Mart 2021 tarihi bitimine kadar işlemleri neticelendirması gerekmektedir. Kişi Jandarma Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı personel temin sistemi üzerinden E-Devlete giriş yapılarak işleme ekranlara gelecektır. Hemen sonrasında profil bilgileri bölümünden kimlik bilgileri güncellemesi yapılması, fotoğraf yüklenmesi yapılacaktır.

jandarma-astsubay-alimi.jpg

Adaylar sonrasında adres bilgi güncellemesi ve telefon numarası güncellenmesi yapılması gerekiyor. Eğitim bölümüne girilerek güncel öğrenim durumu işlenmelidir. Devlet memuru alımlarında kullanılan KPSS bilgileri girildikten sonra boy ve kilo beyanı gerekmektedir.

Şehit ve gazi yakınları diğer belgeler bölümünden belge yüklenmesi isteniyor. Tüm adaylar yabancı dil notları varsa girmesi isteniyor.

Başvuru yapacak belgeler mesleklere göre şöyle yüklenmesi gerekiyor. Ustalık, çıraklık, sürücü, deneyim belgesi, istenen sertifikalar, gemi adamı belgesi, sporcu lisansı, mesleki yeterlilik belgesi, mahalli lisan belgesi, şehit ve gazi yakını belgesi, sivil havacılık sertifikası ve diğer belgeler yüklenmesi gerekmektedir.

Belge yüklemi bittikten sonra başvuru yap butonu tıklanarak işleme başlanır. Daha sonra okudum ve onaylıyorum butonu işaretlenerek devam et butonu ile işleme devam edilir. Her aday en fazla 2 tercih yaparak sonrasında başvuruyu tamamla butonu ile süreç sona erecektir.

Sınava hak kazanan adaylar 200 TL ücret yatıracaktır. Sınav ücreti kendi adlarına yatırılmasa bile iadesi söz konusu olmayacaktır.

Bin 640 kişi kadro dağılımı şöyle sunuluyor. Jandarma 1410, personel 78, ikmal 25, maliye 5, istihkam 36, bakım 44, muharebe 25, bando 2 ve sağlık 15 kişi olarak yapılacak. Alınacakların 82 kişisi şehit ve gazi yakını olarak kadro dağılımı yapılmıştır.

Kadro dağılımı ve tüm şartları başvuru kılavuzu içinde bulacaksınız.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu