Başvurular

İŞKUR TYP Valilik ve Belediyeler 175 Personel Alımı Başladı 2022

İŞKUR TYP Valilik ve Belediyeler 175 Personel Alımı Başladı 2022, iş başvuruları bölümünde İŞKUR TYP Valilik ve Belediyeler 175 Personel Alımı Başladı ile ilgili bilgi aktaracağız. İŞKUR TYP Valilik ve Belediyeler 175 Personel Alımı Başladı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

İŞKUR TYP Valilik ve Belediyeler 175 Personel Alımı Başladı

Toplum Yararına Proje iş ilanları İŞKUR üzerinden paylaşıldı. Farklı farklı illerin paylaşımı yaptığı ilanlara göre 175 kamu personeli alımı temini yapılacağı yayınlandı. Şehirler paylaşımı yaptıkça siz değerli okurlarımıza sunmaya sürdürmekteuz.

İller olarak alımı yapılacak iller Bitlis Belediyesi 115 adet personel Balıkesir iline ise 60 kamu personeli olmak üzere 2 farklı ilde işçi alımı yapılacağı bilgisi verildi.

TYP İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Bu ilana başvuru yapmak isteyenler için başvurular İŞKUR TYP sistemine giriş yaptıktan sonra başvuru yapacağı ilin kurumunu seçtikten sonra başvurularını online olarak elektronik ortamda tamamlaya bilecektir.

Başvurular alıma açık olup en geç müracaatlar ise 15 Kasım 2021 tarihine kadar gerçekleştirile bilecektir.

TYP Başvurusunda Aranan Şartlar

ADNSK göre hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katı olmaması, başvuru son tarihi itibari ile öncedenki 1 ayın sigortasını yatırmamış olması, minimum yaş sınırı 18 olma, en fazla yaş olarak 50 yaşını geçmemiş olduğu açıklanmıştır.

Başvuru linki haberimizin en altında yer alıyor olup yukarıda gösterilenin dışında yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvuru esnasında herhangi bir belgenin istenilip istenilmediğin belirtilmemiş olup detayları ilanlar bölümünden bakıla bilecektir.

Başvuru şartları içinde emekli yahut malul olmama şartı da aranmaktadır.

Adaylar başvuru yapmak için aşağıda verilen link adresini kopyalayıp yeni sayfada açarak ulaşabilirler.

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu