Başvurular

İŞKUR TYP MEB 10 Bin Personel Alımı Başladı 2022

İŞKUR TYP MEB 10 Bin Personel Alımı Başladı 2022, iş başvuruları bölümünde İŞKUR TYP MEB 10 Bin Personel Alımı Başladı ile ilgili bilgi aktaracağız. İŞKUR TYP MEB 10 Bin Personel Alımı Başladı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

İŞKUR TYP MEB 10 Bin Personel Alımı Başladı

İŞKUR TYP MEB 10 Bin Personel Alımı Başladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut özer TBMM de yaptığı bilgilendirmede 10 bin TYP personeli alımı yapılacağı müjdesini vermişti. İŞKUR TYP işçi alımı ilanları bitmişti. Bakan açıklamasının hemen sonrasında ilanlar yayınlanmaya başlandı. İlk etapta farklı kurum bile olma ilanlar yayınlandı. Günlük ve hatta gün içinde ilanlar aşağıda verilen ilan başvuru ekranları üzerine ilave edilecektir. Adaylara toplu ayrı haber olarak sunacağız.

İstanbul Adalet Sarayı 50 kişi ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi 50 kişi olmak üzere 100 kişi ile ilk alımlar başladı. Bu yeni kurum alımları 10 bin kişilik MEB alımı kadrolarından düşmeyecektir.

Bakan Açıklaması Gelişmeleri Nasıl Olmuştu

Milli Eğitim Bakanı Özer, TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda dile getirdi. TYP alım açıklamasının sonrasında başvuru yapacak adaylar ilanları takibe başladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 57 bin 108 okulda 71 bin kadrolu temizlik görevlisi olduğunu altını çizerek, bu sürede 42 bin temizlik elemanı aldıklarını anlattı.

Bu rakamın geçen seneye göre düşük olduğunu söyleyen Özer, “Ama temizlikle alakalı her türlü desteğimizi okullarımıza gönderdik.” dedi. Bakan Özer, MEB’in okullarda çalıştırılmak üzere İŞKUR üzerinden 10 bin TYP’li temizlik görevlisi alacaklarının müjdesini verdi. Başvurular İŞKUR il müdürlüklerinden değil işkur e-şube internet adresinden yahut alo-170 iletişim hattından yapılacaktır.

TYP Katılım Şartları

Adrese dayalı nüfus kayıt sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanlardan hane gelirlerinin net asgari ücretin bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan bireyler TYP’ye katılamaz.

Başvuru tarihinden önceki son 1 aylık sürede sigortalı olmamak. Emekli ve malul aylığı almamak. Alt yaş 18 ve üst yaş olarak 50 olduğu açıklanmıştır.

Başvurular için aşağıda verilen link adresini kopyalayıp yeni adreste açarak işlem uygulayabilirsiniz. kendi şehrinizde bulunan ilanlara varabilirsiniz.

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu