Başvurular

İŞKUR TYP Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir 2022

İŞKUR TYP Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir 2022, iş başvuruları bölümünde İŞKUR TYP Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir ile ilgili bilgi aktaracağız. İŞKUR TYP Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

İŞKUR TYP Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir

İŞKUR üzerinden yayımlanan işçi alımı ilanlarına göre İŞKUR TYP okullara kamu işçi alımı yapıyor. İlana göre alımı yapılacak dalların Çevre düzenlemesi, Özel Güvenlik, Güvenlik ve Çevre temizliği ve onarım temizlik olduğu altı çizildi.

Başvuru Şartları;

Başvuru yapacak adayların Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, (güvenlik görevlisi alımı) 35 yaşını doldurmuş olmak, adayların görevini yapmasına engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir, erkek adayların askerliğini yapmış olması yahut askerlikle ilişiği bulunmaması gerekmektedir. Temizlik personeli alımı 50 üst yaş sınırı yer alıyor.

Arşiv sonucu olumlu olmak, emekli olmamak, emeklilikle ilişiği bulunmamak, 18 yaşını doldurmuş olmak şartlarına sahip olması gerekmektedir.

Başvuru İçin gereken belgeler;

Nüfus cüzdanı, askerlik durum belgesi arşiv sonucu belgesi, mezuniyet belgesi, son 6 ayda çekilmiş vesikalık fotoğraf, adayların görevini yapmasına engel bir durumu bulunmadığına dair belge ve fotoğraflı ve detaylı özgeçmiş belgeler istenilmektedir.

TYP Başvurusu Nasıl Yapılır

İŞKUR üzerinden toplum yararına programlar ilanlarına başvuru yapacaklar için bu yapılan ilan 2020 ve 2021 dönemi süreçleri içinde geçerli olacaktır.

Başvurular İŞKUR resmi sayfası üzerinde bulunan İŞKUR toplum yararına programlar bölümünden başvurular online olarak yapılacaktır. Adaylar için yukarıda gösterilen şartlar tüm adaylarda aranmaktadır. Herhangi bir özel şart yer almıyor.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu