Başvurular

İŞKUR Personeli Alımı 11 Şehir Listesi 2022

İŞKUR Personeli Alımı 11 Şehir Listesi 2022, iş başvuruları bölümünde İŞKUR Personeli Alımı 11 Şehir Listesi ile ilgili bilgi aktaracağız. İŞKUR Personeli Alımı 11 Şehir Listesi ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

İŞKUR Personeli Alımı 11 Şehir Listesi

İŞKUR işçi alımı yayınlandı. Kurum 11 farklı şehirde işçi alımı yapacağını internet üzerinden dile getirdi. Yapılan açıklamaya göre kursa katılacak personele 3810 TL maaş ödemesi yapılacak.

Şehir Listesi

Batman, Hatay, Kırklareli, Mersin, Diyarbakır, Düzce, Manisa, Bolu, Kocaeli, Malatya ve Sakarya şehirleri alımı gerçekleştirecek.

Hangi Branşlara Alım Yapılacak?

Alımı yapılacak bölümler;

• Aşçı,

• Sekreter,

• Ön muhasebeci,

• Düz işçi şeklinde olacaktır.

Kurstan yararlanan ve anne olan bireyler aylık 400 TL bakım desteği birlikte 3810 TL ödeme alacak. Geleneksel mesleklerde görev alacak kursiyerlere günlük 45 TL zaruri gider ödemesi gerçekleştirilecektir. ‘İşte Anne Projesi’ projesiyle birlikte istihdam garantili kursa katılmaya hak kazanan annelerin 0-15 yaş içinde çocuğu bunuluyorsa günlük 110 TL zaruri gider ödemesi alacaktır.

İEP Kursu Hakkında

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla açılan işbaşı Eğitim Kursları istihdam garantilidir. Türkiye İş Kurumu aracılığıyla sunulan kurslarından yararlanmak için başvuru gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

Kimler Yararlanabilir?

• Kuruma kayıtlı işsiz olanlar,

• 15 yaşını tamamlayanlar,

• Mesleğin istediği özel şartlara sahip olanlar,

• Emekli olmamak gerekir.

İşbaşı Eğitim Kurslarının Süresi

İşbaşı eğitim kursları haftalık 30-40 saat içinde düzenlenmektedir. Mesleki eğitim kurslarının toplam süresi ise 160 gündür.

İşbaşı eğitim kurslarına katılım gerçekleştirecek vatandaşlardan herhangi bir ücret alınmamaktadır. Mesleki eğitim kursu boyunca giderler kurum aracılığıyla karşılanmaktadır. Verilen kursları başarıyla tamamlayan vatandaşlara sertifika verilir.

Kurumun tespit ettiği ‘Kurs Belgesi’ zorunluluğu bulunan mesleklerde sınavda başarılı olan adaylar bu belgeden faydalanabilir. Mesleki eğitim kurslarından yararlanmak isteyen bireyler ‘Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri’ ne başvuru yapabilir. Müdürlükler Türkiye’nin dört bir yanında aktif bir biçimde çalışmaktadır.

Başvuru yapacaklar aşağıda verilen link adresini kopyalayıp yeni adreste açması ile ulaşacaktır.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=3

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu