Başvurular

İŞKUR MEK yeni 11 Şehir Personel Alımı Başvurusu 5 ile 17 Mayıs 2022

İŞKUR MEK yeni 11 Şehir Personel Alımı Başvurusu 5 ile 17 Mayıs 2022, iş başvuruları bölümünde İŞKUR MEK yeni 11 Şehir Personel Alımı Başvurusu 5 ile 17 Mayıs ile ilgili bilgi aktaracağız. İŞKUR MEK yeni 11 Şehir Personel Alımı Başvurusu 5 ile 17 Mayıs ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

İŞKUR MEK yeni 11 Şehir Personel Alımı Başvurusu 5 ile 17 Mayıs

Türkiye İş Kurumu Mesleki Eğitim Kursları yeni 11 şehir işçi alımı ilanı paylaşımı yaptı. İŞKUR MEK başvuruları 5 mayıs 2021 ile 17 Mayıs 2021 tarihleri içinde yapılacak. minimum ilkokul mezunu adaylar bu alımlara nası başvuru yapacağı detayları sunuldu.

İŞKUR başvuruları için sayfa sonunda başvuru ekranı sunulmuştur. Listede ismi verilen şehirlerde ikamet edenlerin başvurusu kabul edilecektir. En az 18 ve en fazla 50 yaşında olanlar bu ilanlara başvuru yapabilecek. Bu kurslara katılanların bir çoğu iş garantili olarak kursları görmektedir.

Alımı yapan şehir listesi

Adana, Şanlıurfa, Bingöl, Kütahya, Afyonkarahisar, Mardin, Siirt, Ardahan, Malatya, Kars ve Hatay şehirleri alım yapmaktadır.

Durumları kursu takibe uygun olmadığı için ilişiği kesilenler, devam ederken kursun iptal edilmesinden dolayı mezun olamayanlar ile hastalık hali, askerlik, tutukluluk, hamilelik/doğum, işe giriş ve kursa devamı engel olabilecek ikametgah değişikliği, doğal afetler, eğitim esnasındaki iş kazası nedenleri dışında mazeretsiz olarak kurstan ayrılan kursiyerler 24 ay geçmeden herhangi bir kurs yahut programdan yararlandırılmaz.

Devam ettiğiniz her bir kurs günü için istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 45 TL, istihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarında 35 TL, sanayi sektöründeki istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 70 TL, geleneksel meslekler kapsamı içinde tertip edilen mesleki eğitim kurslarında 45 TL ve hükümlüler için tertip edilen mesleki eğitim kurslarında 20 ve Uçak Bakım Teknisyenliği (Gövde Motor) mesleğinde tertip edilen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 75 TL hak edersiniz. Devam etmediğiniz günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler açılacak banka hesabınıza aylık olarak yatırılır.

Başvuru yapmak isteyenler bu adresten işlemlerini yapacaktır.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=1

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu