Başvurular

İŞKUR MEK İEP 11 Şehir Listesi Kamu Personeli Alımları 2022

İŞKUR MEK İEP 11 Şehir Listesi Kamu Personeli Alımları 2022, iş başvuruları bölümünde İŞKUR MEK İEP 11 Şehir Listesi Kamu Personeli Alımları ile ilgili bilgi aktaracağız. İŞKUR MEK İEP 11 Şehir Listesi Kamu Personeli Alımları ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

İŞKUR MEK İEP 11 Şehir Listesi Kamu Personeli Alımları

İŞKUR MEK İEP 11 Şehir Personel Alımı Duyurusu

İŞKUR ilanları üzeri iş arayanlar için işçi alımları yapılacak. Paylaşılan ilanlarda çok sayıda şehirlere kamu personeli alımı ve işçileri alımları yapılacak. İŞKUR Mesleki Eğitim Kurumları ve İŞKUR İEP İşbaşı Eğitim Programlarına kamu personeli alımlar gerçekleştirilecektir.

Alım Yapacak Şehirler Hangileri?

Alımı yapılacak şehirler olarak Düzce, Burdur, Batman, Kocaeli, Elazığ, Malatya, Adana, Sivas, Denizli, Kırşehir ve son kez Tunceli olmak üzere toplamda 11 farklı şehre kamu işçisi ve personeli alımları yapılacağı İŞKUR aracılığıyla ilana çıkarıldı.

Hangi Unvanlarda Alım Olacak?

Çağrı merkezi müşteri temsilcisi, Doğalgaz Kalorifer ataşçisi, satış temsilcisi, konfeksiyon işçisi ve diğer unvanlarda, İŞKUR MEK ve İEP kamu personeli alımı yapacak.

Kabul Edilenlere Ödenecek Tutar Ne Kadar?

Günlük hemen hemen 108-105 TL ödeme yapılacak. Kadınların bakacakları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği ödemesi ek olarak sağlık sigorta primi ve İş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi kurum aracılığıyla iş boyunca karşılanacaktır.

Kimler Başvuruda Bulunabilir?

Bu ilana kayıtlı olan işsiz olan bireyler başvuruda buluna bilecektir. 15 yaşını tamamlamış ve daha büyük olan bireyler ilana başvuru yapacaktır. İşveren birinin herhangi bir akrabası olmamak gerekiyor.

İlanlar yayınlanmadan 3 aylık zamanda programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmaması gerekiyor.

İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olan bireyler ilana başvuru yapacaklardır.

Nasıl Başvurulur?

İEP ve MEK ilanları başvuru yapacaklar için başvurular da aranan şartları sağlayan bireyler yayına giren ilanların olduğu şehirlerin il müdürlüklerinde bulunan İŞKUR il müdürlüklerine şahsen müracaatlar yapılacaktır. Adaylar aşağıda bulunan link adresini kopyalayıp yeni sayfada açarak başvuru yapabilirler.

Başvuru İEP İçin: https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=3

Başvuru MEK İçin: https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=1

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu