Başvurular

İŞKUR MEK 340 Personel, İşçi, Memur Ve Kamu Personeli Alımı 2022

İŞKUR MEK 340 Personel, İşçi, Memur Ve Kamu Personeli Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde İŞKUR MEK 340 Personel, İşçi, Memur Ve Kamu Personeli Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. İŞKUR MEK 340 Personel, İşçi, Memur Ve Kamu Personeli Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

İŞKUR MEK 340 Personel, İşçi, Memur Ve Kamu Personeli Alımı

Mesleki Eğitim Kursları kapsamı içinde hizmet etmek isteyenler için bir çok yeni ilanlar paylaşıma çıkarıldı. Mesleki Eğitim Kursları adı altında çalışmak isteyenler için 2 farklı şehir 1 farklı kamu kurumu toplam 340 kamu personeli alımı iş ilanları paylaşımı yaptı.

Alımı yapılacak unvanların işçi alımı, işçi alımı, memur alımı ve kamu personeli olup özel nitelikleri ise genel ağ uzmanı, bulut bilişim uzman, sistem ve ağ uzmanı, kurumsal kaynak planlama uzmanı, yazılım geliştiricisi ve dekoratif ahşap süslemecisi alımları yapılacak. Kamu işçi alımı detayları sunuldu.

Alımlar İstanbul ili Üsküdar beldesine, İstanbul ili Ataşehir beldesine ve Adana Yüreğir illerine 340 kamu personeli alımı yapılacaktır.

MEK Başvurusu Kimleri Kapsar

En az ilköğretim mezunu (Lise- Önlisans- Lisans) mezun adayları başvuruları yapabiliyor.Mesleki Eğitim Kursları için bu ilanlara İŞKUR sisteminde kayıtlı olarak işsiz sayılmak gerekiyor.En ufak yaş şartı olarak minimum 15 kurs katılım başvurular için en fazla yaş 50 geçmemek gerekiyor.Unvanların gerektirdiği özel şartlara sahip olmak gerekiyor.

Başvuruda bulunacakların mesleğinin gerektirdiği kurslardan mezun olmak gerekiyor.İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanan adayların başvuruları aktiftir. SGK kayıtlı emekli olan adaylar başvuru yapamayacaktır.Kurslara katılmasında engel halleri bulunmamak gerekmektedir.

MEK Kurslarının Karşılayacağı Giderler

Başvuru yapacak çocuk sahibi kadınlar için Anne Projesi kapsamı içinde 0-15 yaş arasın çocukları bulunan kadınlara günlük 110 TL verilecektir.Sanayi sektöründe çalışan kadınlar için aynı projeye girecek olup 2-5 yaş arası çocuklarına aylık 400 TL bakım desteği verilecektir.İşe başlanıldığı ay itibari ile genel sağlık sigorta primi ve iş kazası giderleri kurumlar aracılığıyla giderilecektir.

MEK Başvurusu Nasıl Yapılır

Mesleki Eğitim Kurslarına başvuru yapacak adayların başvuruları https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=1 web adresine girdikten sonra online olarak yapılacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu