Başvurular

İŞKUR İEP aylık 2640 TL maaş ile yeni personel istihdam kursu açtı 2022

İŞKUR İEP aylık 2640 TL maaş ile yeni personel istihdam kursu açtı 2022, iş başvuruları bölümünde İŞKUR İEP aylık 2640 TL maaş ile yeni personel istihdam kursu açtı ile ilgili bilgi aktaracağız. İŞKUR İEP aylık 2640 TL maaş ile yeni personel istihdam kursu açtı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

İŞKUR İEP aylık 2640 TL maaş ile yeni personel istihdam kursu açtı

Yeni İŞKUR ilanları ile yeni mesleklerde personeller alınmaya sürdürmekte. İŞKUR aracılığıyla tertip edilen İŞKUR İEP ilanları ile iller bazında mesleklerde deneyim kazanarak iş başı uygulayabilirsiniz.

İEP programı İŞKUR üzerinden Batman, Hatay, Edirne, Manisa, Adana, Tokat ve Düzce illerimizde açıldı.

İŞKUR İEP’te maaş nasıl alınır?

İşbaşı eğitim programlarına başvuran ve eğitime kabul işlemi yapılan herkes için günlük tespit edilen miktarda para bireylere verilir anne projesi kapsamı içinde sıfır onbeş arası çocuğu olup İEP programına katılan bireylere 2.640,00 TL aylık para ödemesi yapılabilmektedir.

kur-1.jpg

İŞKUR İEP programlarına kimler başvurabilir?

İŞKUR işbaşı eğitim programlarına katılmak için,

İŞKUR’ kayıtlı olmanız,

Mezuniyet şartı bulunmamaktadır.

Bu eğitimlere katılmak için genelde adayların 16 ve 55 yaş aralığında bulunması yeterli olmaktadır.

Bu programa başvurabilmek için adayların İEP kursu başlamadan önceki bir ay içinde işsiz olanlar başvurabilmektedir.

İŞKUR İEP kapsamı içinde eğitime başlayanlara programa devam zorunlu, yalnızca İŞKUR un uygun göreceği nedenlerle eğitimin onda birini geçmemek üzere mazeret izni ve azami beş gün sağlık izni kullanımı mevcuttur.

kur2.jpg

Başvuru yapılabilecek İŞKUR iş başı eğitim programları nerelerde var?

Batman ilimizde 1022227 kurs numarası ile Makineci olarak alınacak kursiyer adaylarının 05 Nisan 2021 tarihine kadar başvurularını yerel İŞKUR birimine başvurması gerekmekte.

Batman ili Dokuma Konfeksiyon Makineci eğitimi 1022522 kurs no ile açıldı. Başvuracak adaylar için son başvuru tarihi 05 Nisan 2021 dir.

Adana iline 1019399 nolu kurs ilanı ile imalat mühendisi eğitim hayatına son başvuru tarihi 15 Nisan 2021 tarihinde.

Tokat iline 1018569 nolu İEP ilanı ile tekstil terbiye işçiliği eğitim hayatına başvurular 04 Nisan 2021 tarihinde son bulacak.

Düzce Çilimli 1017962 nolu İŞKUR İEP ilanı ile Çorap Örme Makinesi Operatörlüğü eğitim hayatına son başvuru tarihi 05 Nisan 2021 dir.

İŞKUR iş başı eğitim programlarını takip etmek için yazığımız https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=3 linki bilgisayar adres çubuğuna yapıştırmanız durumunda inceleyip başvurunuzu uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu