Başvurular

İŞKUR İEP 8 Şehir Personel Alımı ve Noter Katibi Alımı 2022

İŞKUR İEP 8 Şehir Personel Alımı ve Noter Katibi Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde İŞKUR İEP 8 Şehir Personel Alımı ve Noter Katibi Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. İŞKUR İEP 8 Şehir Personel Alımı ve Noter Katibi Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

İŞKUR İEP 8 Şehir Personel Alımı ve Noter Katibi Alımı

İŞKUR İEP Personel Alımı Duyuru Açıklamaları

Genel başvuru şartları içinde minimum okur yazar olmak ve 70 yaşına kadar emekli olmamak yahut maaş almamak koşulu yer alıyor. Sayfa sonuna başvuru linki ilave edildi. Linki kopyalayıp yeni adreste açıp ara tuşuna basarak ilanlara varabilirsiniz. Hangi şehirler ve hangi branşlarda ilana çıktığını siz değerli okurlarımıza sunduk.

Şehir Listesi

İşbaşı Eğitim Programı kapsamı içinde Adana, İstanbul, Giresun, Elazığ, Samsun, İzmir, Kocaeli ve Düzce şehirleri işçi alımı yapmaktadır.

Alımı Yapılacak Branşlar

Zımpara makinesi operatörü, konfeksiyon işçisi, garson, servis elemanı, makine teknikeri, perakende satış elamanı, dokuma makineci, düz işçi, kasiyer, satış danışmanı, uzman ve noter katibi alımı branşlarında alım olacak. Kamu işçi alımı ve kamu işçi alımı olarak adayların ulaşımine sunuldu.

İŞKUR İEP Başvuru Şartları

Programa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmalısınız.

Bu program için tespit edilen Katılım şartlarını taşıdığınızdan emin olunuz.

Katılım şartlarını sağlayan bütün öğrenciler programa katılabilir.

Program başlamadan önceki son bir ayda işsiz olanlar programdan faydalanabilirler.

Programa devam zorunludur. Lakin, Kurumun kabul edebileceği mazeretiniz olursa program zamanının 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni ve en fazla 5 günlük sağlık izni kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, programla ilişiğiniz kesilir.

Katılım şartlarını sağlayan bütün öğrenciler programa katılabilir.

2021 yılı için programa devam edilen her bir gün için işsizlik ödeneği alanlara 54,34 TL, öğrencilere 81,51 TL ve diğer bireylere 108,68 TL zaruri gider ödenilmektedir.. Devam edilmeyen günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler banka aracılığıyla aylık olarak yapılır.

Programa doğru meslekte katıldığınızdan emin olunuz! İşbaşı eğitim programlarına; 24 ay içinde en fazla 320 fiili gün katılabilirsiniz.

İşbaşı Eğitim Programı Sözleşmesi İŞKUR aracılığıyla uygun görülmesi halinde geçerlilik kazanır ve program zamanının bitimi ile kendiliğinden sona erer.

Taraflar, 4857 sayılı İş Kanununun 24 ve 25. maddelerini kıyasen uygulamak suretiyle anlaşmayi fesih yetkisine sahiptir.

İşsizlik sigortasından yararlanmaktaysanız programa katılmanız halinde işsizlik sigortası ödemeniz kesilmez.

İşsizlik Sigortasından yararlanmaktayken geçerli bir gerekçe sunmadan katıldığınız programı bırakmanız halinde bu tarihten bu yana işsizlik ödeneğiniz kesilir.

iskur-iep-personel-alimi.jpg

Program sonunda katıldığınız programa ilişkin bilgileri gösterir katılım belgesi verilir.

Başvuru adresi https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=3

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu