Müşteri Hizmetleri

İŞKUR Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

İŞKUR Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası, müşteri hizmetleri bölümümüzde İŞKUR Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ile alakalı bilgiler paylaştık. İŞKUR Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası yazımızın detayları..

İŞKUR Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

İşkur çağrı merkezi numarası ile ilgili bilgi almak istiyorsanız makalemize inceleyebilirsiniz. Makalemizde İşkur müşteri hizmetleri numarası ile iletişim telefonu üzerinden şikayet hattına ulaşabilirsiniz.

İŞKUR yani Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü 1936 senesinde kurulmuştur. İŞKUR, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlıdır. Türkiye’de ki işsizliğin önlenmesi, istihdamın sağlıklı bir biçimde ilerlemesi ve istihdamın yaygınlaşması maksadıyla hizmet vermektedir.

İŞKUR’un vatandaşlara verdiği hizmetler şunlardan oluşmaktadır; iş ve meslek danışmanlığı, istihdam, işsizlik ödeneği, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu, kısa çalışma ödeneği, işbaşı eğitim programları, iş gücü yetiştirme kursları, girişimcilik programları, çalışma ilişkileri hizmetleri, iş gücü piyasası hizmetleri, yarım çalışma ödeneği. Bu ve buna benzer iş ve işsizlik gibi konularla en yakında zamandan İŞKUR ilgilenmektedir.

1980’li senelerda başlayan ve hızla büyüyen küreselleşme, teknolojik gelişmeler bunun bunun yanında bilgi toplumu kamu istihdam kurumlarının önemini aartarak devam etmiş olup fonksiyonları genişleyerek devam etmiştir. İş ve İşçi Bulma Kurumu’nu hem dünya çapındaki hem de yurdumuzdaki teknolojik alanda yaşanan gelişmeler neticesinde ve işgücü piyasasında yaşanan değişimleri izleyerek çağdaş iş kurumlarının üstüne aldığı görevleri yerine getirebilecek ve aktif iş gücü programlarını uygulayabilecek bir yapıya kavuşturmak için 4 Ekim 2000 tarih ve 617 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile İş ve İşçi Bulma Kurumu kapatılıp Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kurulmuş olup çalışmalarına devam etmiştir.

İşkur Çağrı Merkezi Numarası

İş kurumunun çalışma kriterlerine uygun nitelikli işçilerin teminine katkı sağlayan işkur bunun yanı sıra da işsizlik oranlarını takip etmekte ve iş alanlarının genişlemesine, gelişmesinde rol almaktadır. Yurdumuzda istihdamın artmasında bunun bunun yanında işçi ve işveren içinde görüşme ve işbirliğinin gelişmesine katkı sağlayarak gelişen ve değişen yeni dünyamızda etkin rol alarak ülkemizin gelişimine katkı sağlamaktadır.

İşkur kurum hizmetleri içinde iş arayan kaydı, iş arama, kurslar, işbaşı eğitimi, girişimcilik, işsizlik sigortası, danışmanlık gibi kategoriler bulunmaktadır. Bu işlemleri web sitesi üzerinden araştırabilir ve gerekli adımları uygulayabilirsiniz. Bu konularda yaşadığınız poblemleri veya dilediğiniz bilgileri iletişim numaraları üzerinde edinebilir ve işkurun sizlere sağladığı faydalardan faydalanabilirsiniz.

İşkurun gelişim süreci son senelerda bi hayli bi hayli hızlı olup hem ülkeler arası anlaşmalere uygun statüde yapıya geçip hem de iş veren ile işçi iletişimini güçlendirmeye katkı sağlayarak günümüzdeki mühim rolünü almıştır.

İŞKUR’un 444’lü bir çağrı merkezi iletişim telefon numarası bulunmaktadır. Bu çağrı merkezi numarasını aradığınız anda sistem sizi bulunduğunuz ildeki İŞKUR müdürlüğüne otomatik olarak aktaracaktır. Yukarıda bahsettiğimiz hizmetler ile alakalı olan tüm soru ve poblemlerinızı İŞKUR’a iletebilir bi hayli hızlı bir yanıt alabilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan bağlantı aracılığıyla size en yakın İŞKUR müdürlüğünü bulabilir, adres ve telefon numarasını basit bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İşkur Müşteri Hizmetleri Numarası

Yurdumuzda teknolojik gelişmelerin artması, iş olanaklarının artması ve farklılaşması, uygun işlere yönelik uygun işçilerin temininin sağlaması ve işsizlik problemlerinin çözümünde bi hayli mühim yere sahip olma işkurun ilerlemesine katkı sağlamıştır. İşkur özellikle istihdamın muhafaza edilmesinı bunun bunun yanında geliştirilmesini ve yaygınlaştırılması bunun bunun yanında işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak ve işsizlik sigortası hizmetlerini yürütmek üzere kurularak günümüzde önemini arttırarak çalışmalarına devam etmektedir.

İşkura ait müşteri hizmetleri numarası aktif olarak çalışmaktadır. İşkur gibi mühim bir müdürlüğün numaraları aktif olarak çalışır durumda olması hem destek ve bilgi alma yönünden hem de düşüncenizde olan soruları ve poblemleri çözme yönünden bi hayli mühimdir. İşkura ait 444 lü müşteri hizmetleri numarasına dilediğiniz zaman ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

İŞKUR Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
444 75 87

İŞKUR Müdürlükleri

Arama Kelimeleri: işkur iletişim bilgileri, işkur telefon no, işkur irtibat tel, işkur canlı destek, işkur müşteri temsilcisi, işkur şikayet hattı, işkur çağrı merkezi, işkur müşteri hizmetleri numarası, işkur çağrı merkezi numarası, işkur iletişim numarası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu