Başvurular

İŞKUR aylık 3260 TL maaşla yeni işbaşı eğitim programı açtı 2022

İŞKUR aylık 3260 TL maaşla yeni işbaşı eğitim programı açtı 2022, iş başvuruları bölümünde İŞKUR aylık 3260 TL maaşla yeni işbaşı eğitim programı açtı ile ilgili bilgi aktaracağız. İŞKUR aylık 3260 TL maaşla yeni işbaşı eğitim programı açtı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

İŞKUR aylık 3260 TL maaşla yeni işbaşı eğitim programı açtı

İŞKUR belli periyotlarla farklı şehirlerde açtığı işbaşı eğitim programına bir yenisini ekledi. İŞKUR aylık 3260 TL maaşla işbaşı eğitim programı açtı. Aktif işgücü programları içerisinde istihdam gerçekleşiyor. Peki kimler bu alımlara başvuru yapabiliyor.

Bu programdan yararlanmak isteyenler, işyerlerini mezun oldukları veya ilgi duydukları alandaki işyerleri içinden kendileri seçebilmektedirler.

İŞKUR İEP İşbaşı Eğitim Programları

Programa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmalısınız.

Bu program için tespit edilen katılım şartlarını taşıdığınızdan emin olunuz.

Katılım şartlarını sağlayan bütün öğrenciler ve mezunlar programa katılabilir.

Program başlamadan önceki son bir ayda işsiz olanlar programdan faydalanabilirler.

kur-isbasi-iep-cover.jpg

Programa devam zorunludur. Lakin, kurumun kabul edebileceği mazeretiniz olursa program zamanının 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni ve en fazla 5 günlük sağlık izni kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, programla ilişiğiniz kesilir.

2021 yılı için programa devam edilen her bir gün için işsizlik ödeneği alanlara 54,34 TL, öğrencilere 81,51 TL ve diğer bireylere 108,68 TL zaruri gider ödenilmektedir.. Devam edilmeyen günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler banka aracılığıyla aylık olarak yapılır.

Kimler başvuru yapabilir

Adaylar 16 yaş ile 70 yaş içinde olabilecek. En az ilköğretim mezunları (lise, önlisans yahut lisans mezunları başvuru yapabilir). Şuan yayında olan Düzce şehri yer alıyor. Başvurusu 31 Mayıs 2021 tarihi bitimine kadar internet üzerinden elektronik olarak alınacaktır. Aşağıda bulunan İŞKUR linkini yeni sayfaya yapıştırıp yapılabilir. Açılan sayfa üzerinde şehir kısmına Türkiye yazarak ilana varabilirsiniz.

NOT: Ortalama maaş tutarı 30 gün ile 108,68 TL’nin çarpımı neticesinde bulunmuştur.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=3

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu